whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

DAF EURO 6 ADBLUE EMULATÖR

Günümüz de üretilen ağır vasıta araçları Avrupa standartlarına göre  adblue sistemi ile üretmektedirler;  ama yurt dışındaki bazı ülkelerde  adblue sıvısı bulunmadığı  için adblue sistemin aktif tutma bazen imkansız hale gelmektedir.

Devamını oku...

NEW HOLLAND 3581-3618 ADBLUE ARIZALARININ SEBEBİ VE ÇÖZÜMÜ

                                                                           

 

 

New Holland Tier 4a ve 4b motorlu traktör araçlarında sıklıkla pompa kaynaklı Adblue Arızası gibi problemler çıkmaktadır. Bu tür problemler bazen geçici hatalar olabilirken bazen de kronik hatalar olarak görülebilir. 

Devamını oku...

MERCEDES KAMYONLARDA ADBLUE EMULATÖR NEDEN KULLANILMALIDIR ?

                                                        

Günümüzde ağır vasıta araç diyince Scania, Mercedes gibi markalar akıla gelir. Mercedes Euro 4, Euro5 , Euro 6 düzenlemesi olan araçlara uyum sağlaması için Adblue teknolojisi kullanılmaktadır. Euro 4, Euro5, Euro6 kamyon ve otobüsler de egzoz emisyonu ve zararlı gazların etkisini azaltmak için düzenlenmiştir. Bu düzenleme bir çok ülke de uygulanmaktadır.

Devamını oku...

FORD ARAÇLARDA V SERİSİ RADİO KODU HESAPLAMA PROGRAMI YAYINLANDI..

                                                                          

FORD ARAÇLARDA V SERİSİ RADİO KODU HESAPLAMA PROGRAMI YAYINLANDI..

 

Her aracın radyo, teyp kodu farklıdır. Araç ilk alındığı zaman genellikle bu bilinir fakat ikinci bir satıştan sonra bunu kaybedebiliyoruz. Akünün kutup başı çıkarıldığında çoğu araçta teyibi yeniden çalıştırabilmek için teyp kodu ihtiyacı duyulmaktadır.

Devamını oku...

NOX SENSÖR ÇÖZÜMLENMESİ

                                                                                             

 NOX Sensörü, Lambda Sensörü olarak da bilinebilir ve egzoz gazın iç kısmındaki oksijeni algıyalan motor ECU’suna bilgi veren bir sensördür. SCR, seçiçi katalitik indirgeme sisteminden önce yerleştirilir.

Devamını oku...

RENAULT VOLVO EURO 6 ARAÇLAR İÇİN ADBLUE EMULATÖRÜN ÖNEMİ

                                                                       

 

 

Adblue araçlar ve çevre için aslında yararlıdır. Fakat Türkiye’de her zaman adblue sıvısı bulmak kolay değildir. Ağır vasıtada eğer adblue biterse yada azalırsa araç çekişten düşebilir  veya durabilir. Ayrıca adblue sisteminin arızalanma durumunda araç yine çekişten düşer ve adblue sisteminin arızasının giderilmesi büyük maliyetlere sebep olmaktadır.

Devamını oku...

SCANİA ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

                                                                               

 

SCANİA ARAÇTA ADBLUE İPTALİ

Avrupa standartları gereği motorlu araçlar için getirilen Scania marka otobüs, kamyon, tır ve diğer ağır vasıta araçları Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi püskürtücü ve tanktan oluşur ve Adblue yakıtı kullanılır.

Devamını oku...

ADBLUE SIVISI NEDİR NE İŞE YARAR NERELERDE KULLANILIR ?

ADBLUE SIVISI NEDİR? NE İŞE YARAR? NERELERDE KULLANILIR ?

AdBlue sıvısı , aynı zamanda Dizel Egzoz Yakıt olarak da bilinmektedir, üre ve deiyonize su ile yapılan sulu bir üre çözeltisidir. DEF, dizel motorun dizel egzoz emisyonlarındaki nitrojen konsantrasyonunu düşürmek için seçici katalitik indirgeme (SCR) için bir sarf malzemesi olarak kullanılmaktadır. ABblue egzoz gazı çevreye zararsız olan helyum ve suya dönüştürmektedir

Devamını oku...

DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI

                                                                                  

DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI

AdBlue sistemi dizel motorların çevreye verdiği zararları azaltmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından üretilmiştir. SCR sistemi olarak bilinen seçici katalizör indirgemesi olarak kullanılır. AdBlue SCR yoluyla egzoz gazını suya, zararsız azota dönüştüren toksit olmayan bir sistemdir.  AdBlue, SCR içerisinde ki egzoz gazına ilave edilir ve yüksek sıcaklık olduğu zaman amonyağa dönüşür ve egzoz gazının içerisinde ki azot oksit ile reaksiyona giriş yapar.

Devamını oku...

ADBLUE İPTALİNİN ARAÇ İÇİN FAYDALARI

ADBLUE İPTALİNİN ARAÇ İÇİN FAYDALARI

                                                                                                 

Adblue sisteminde bir problem oluştuğu zaman bunu gidermek satıcı/üretici tarafından yüksek miktarda ücret talep edilmektedir. Adblue aracın yakıt kullanımını arttırabilir ve yakıttan tasarruf etmenizi sağlar. Yeni model kamyonların ADBLUE ARIZASI akıllı sisteme sahiptir.  Motor gücü düşük ise gevşek moda geçiş sağlar, sürücüyü gideceğine yere ulaştırır fakat araç söndükten sonra aracı başarılı şekilde çalıştıramaz.

Devamını oku...

Scr Nedir?

       Scr sistemleri çoğunlukla  ağır vasıta araçlarında kullanılan teknolojidir. Bu teknoloji araç çalışmaya başladığında aktif duruma geçerek aracın yakmış olduğu ve dışarı atılan egzoz emisyonunu en aza indirmek için kullanılır. Bu sistem dediğimiz gibi ağır vasıta araçlarında kullanılmaktadır. Euro 6 teknolojisinin aktif olarak kullanıldığı bu sistem şuan hala kullanımında sıkıntılar yaşanmaktadır.

Fotograftaki gibi motor kısmından gelen egzoz gazı ile amonyak in tepkime reaksiyonuna giriş yeridir.

Devamını oku...

NEW HOLLAND TRAKTÖRDE ADBLUE İPTALİ

                                                                                 

AdBlue sistemi NOx emisyonunu düşüren konvertördür. AdBlue egzoz gazını su ve azota zararsız hale getirebilmek için enjekte edilir. Dizel motorlu araçların ürettiği çevre kirliliğini önleyebilmek için oluşturulmuştur. Avrupa Birliği üreticilerin ağır hizmet dizel araçlarına dahil etmelerini  zorunlu hale getirmişlerdir. AdBlue her ne kadar çevre dostu olsa da dezavantajları da vardır.

Devamını oku...

MERCEDES ADBLUE İPTALİ

Küresel ısınma ile birlikte dünyada ava kirliliği gitgide artmaktadır. Adblue araçların yakıtlarındaki zararlı gazları biraz da  olsa önlemek için üretilmiş bir sıvıdır özellikle dizel araçlar benzin ve Lpgli araçlara göre hava kirliliğine daha fazla yol açmaktadır bu sebeple euro 4 euro 5 euro 6 araçlar artık adblue sistemi ile birlikte üretilmektedir. Adblue sisteminin kendine ayrı olarak kullanılan bir deposu vardır oradan alınır saklanır ve kullanılır

 

Devamını oku...

Adblue arızası ve çözümü

Adblue günümüzde ağır ve ticari araçlarda kullanılan yakıt olmayan sıvıdır.  Kullanım amacı yakıtın çevreye verdiği CO₂ salınımını en aza indirmektir.  İçerisinde maddeler sayesinde egzosta belirli miktarlarda bırakılarak egzoz gazının reaksiyon oluşması sağlanır

Devamını oku...

ADBLUE EMULATÖRÜ DESTEKLEYEN ARAÇLAR

                                                                     

Adblue emülatörü, Adblue sistemini devre dışı bırakılması için kullanılır. Adblue çevreyi temiz tutmak için NOx ve CO emisyonunu azaltmak için SCR (Selective Catalsyt Reduction) sisteminde kullanılan bir kimyasaldir.

Devamını oku...

MAN ADBLUE İPTALİ

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 motorlu araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedirler.  Man marka kamyon,otobüs, tır ve diğer ağır vasıta araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi Adblue yakıtı kullanan tank ve püskürtücüden oluşan sistemdir. Adblue yakıtı araçtan çıkan Azot Oksit (NO, zehirli) gazların zararsız hale gelmesini sağlamaktadır. Bunun asıl amacı küresel ısınmayı ve çevre kirliliğini önlemek içindir. Hava kirliliğine yol açan bu zararlı nitric gazlarının dağılması ağır vasıta araç gruplarında oldukça fazladır.  Bu nedenden dolayı Avrupa da dizel yakıtlı araçlarda Adblue kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Man otobüs, kamyon ve tırlar ağır yük ile veya yolcu ile yola çıkmaktadırlar. Adblue arızası oluştuğu zaman araç devirden düşer ve düşük performans ile fazla yakıt tüketmeye başlar ve zaman ve para kaybına neden olur.

Devamını oku...

NOX ARIZASI VE ÇÖZÜMÜ

Nox sistemi euro 5 araçlarda düzenlenmeye başlayıp günümüze kadar gelen ağır vasıta araçlarda düzenli olarak kullanılan sistemdir. Bu sistem avrupada başladığı için tüm Avrupa devletlerinde kullanmak zorunludur. Bu sistem adblue sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Sistemde 2 adet nox sensörü bulunur bunlardan biri , scr katalizörüne giren gaz ve adblue sıvısını diğeri ise cıkan scr katalizörğne gren gaz ve adblue sıvısını kontrol etmektedir.Bunlardan birinin bozulması adblue sistemindeki arızayı gösterebilir.

Devamını oku...

BEYİNDEN ADBLUE İPTALİ VE EMÜLATÖR İLE ADBLUE ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Günümüzde euro 6 araçlar komple dizel,  ağır vasıta, hafif ticari ve binek olmak üzere adblue sistemi ile üretilmektedir. Fakat bu sistem sıklıkla sorun çıkardığından kullanıcılara hem zaman hemde para kaybettirmektedir. Bu sebeple adblue arızalarında araçlar daha fazla ve zaman harcamak durumunda kalırlar. Bu durum iki farklı şekilde çözülür.

  1. Adblue emülatörü kullanarak;
    2.Beyinden adblue sistemini iptal etmekdir
Devamını oku...

YAKIT TÜKETİMİNİ AZALTMA YOLLARI

Araçlarda yakıt tasarrufu nasıl sağlanır?

 Araçlarda yakıt tasarrufunun sağlanması için birkaç farklı yöntem vardır;

  • Ateşleme sistemi : İyi bir ateşleme sistemi çok daha fazla yakıt tasarrufu demektir; eğer ki aracın ateşleme sisteminde herhangi bir aşınma yada bir arıza var ise yakıt daha fazla kullanılır, hatta yakıt boşa gider. Bu sebeple ateşleme sistemini düzenli olarak kontrol ettirilmelidir.
Devamını oku...

DİMSPORT BEYİN PROGRAMLAMA CİHAZI NEDİR NE İŞE YARAR ?

Otomotiv sektöründeki teknolojik gelişim sayesinde, haberleşme artık eskisine göre çok daha fazla karmaşıktır; bu fenomeni ele alabilmek için özel donanım platformları, kapsamlı teknik bilgi ve sürekli olarak yeni geliştirmeler gerekmektedir.Ar-Ge’si ve Üretimi Dimsport tarafından yapılmış New Genius, tüm bunlarla baş etmek dizay edilmiştir.

Devamını oku...

OTOKAR ADBLUE EMÜLATÖR

Adblue nedir?

Adblue ‘su bazlı üre çözeltisi’ olarak özetlenmektedir. Dizel araçlarda yakıt yandığında egzoz gazında azot oksit, karbon oksit, hidro karbon ve partiküller oluşmaktadır. Bu gazlar çevreye ve insan sağlığına ciddi derecede zarar vermektedir. Avrupa ülkeleri çevre verilen bu zararları en aza indirmek için bazı katı kurallar getirmiştir. Örneğin; otomotiv sektörünün dev firması Mercedes  euro 6 modellerinin hepsini scr sistemiyle üretiyor. Scr sisteminin temel malzemesi olan adblue su ve üre karışımı bir sıvıdır. Araca konan ayrı bir tankta depolanır ve bir boruyla egzozdan çıkan zararlı Nox gazı üzerine püskürtülür. Nox gazı parçalanarak nitrojen ve su buharına dönüşür. Nox emisyonu yüzde 90 oranında azalmış olur. Ancak bu yöntemin sakıncası her ülkede ve ülkelerin bazı bölgelerinde adblue yakıtının bulunmamasıdır.

Devamını oku...

Dimsport Kamyon Ecu Programlama Cihazı

Günümüz teknolojisi ile üretilen yeni nesil kamyonların beyin programlamasında kullanabileceğiniz bu mükemmel cihaz ağır vasıta kamyon ve otobüslere obd soketi üzerinden müdahale edebilir, beyin programlama yapabilir, adblue iptali, partikül iptali, chip tuning gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını oku...

BİLGİSAYARLI ARIZA TESPİTİ NEDİR?

BİLGİSAYARLI ARIZA TESPİTİ NEDİR?

                                                       

                                                                                                                                                     

Özellikle 1999 yılı sorası üretilen tüm araçlarda Elektronik kontrol ünitesi yani araç beyni bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde araç üzerindeki modüllerdeki oluşan sorunlar aracın gösterge panelinde görülebilmektedir.

Devamını oku...

Isuzu Euro 5 Euro 6 Araçlarda DPF DPD Çözümleri

Euro 6 kamyon otobüs ve kamyonetlerde egzoz sisteminde dpd sistemi bulunmaktadır bu sistem egzoz gazından oluşan kalıntıları yüksek sıcaklıkta imha eden sistemdir kalıntılar 600 derecede imha olabilmektedir aracın 600 derece sıcaklığa ulaşabilmesi için 2000 – 3000 devirde uzun süre kalması gerekir bu yüzden şehir içinde bulunan araçlar uzun süre bu devirde kalamadığından dpd filtesi kalıntılarını temizleyememektedir buna sebepte arıza oluşturmaktadır

Devamını oku...

X-TOOL ECU PROGRAMLAMA CİHAZININ DESTEKLEDİĞİ ARAÇ MARKA MODELLERİ NELERDİR?

X-TOOL ECU PROGRAMLAMA CİHAZININ DESTEKLEDİĞİ ARAÇ MARKA MODELLERİ NELERDİR?

 Otomobil ve hafif ticari araçlara müdahele edebileceğiniz araçlardaki elektronik sistemlerin onarımı ve teşhisi için kullanılan bir cihazdır. X-tool cihazı araca Obd2 üzerinden entegre söküp takmadan işlem yapabilirsiniz. Kullanımı ve arayüzü oldukça basittir. Program içerisinde bağlantı şeması, resimleri ve açıklamaları mevcuttur.

Devamını oku...

VOLVO FH SERİSİ EURO 6 KAMYONDA ADBLUE İPTALİ

Çevre kirliliğinin küresel bir sorun haline gelmesi nedeniyle çevre kirliliğini azaltmak için adblue sistemi özellikle Avrupa ülkelerinde zorunlu olmuştur fakat adblue sisteminin sık sık arıza vermesi ve tamir ücretlerinin çok yüksek olması sebebiyle adblue her ülkede zorunlu değildir hatta bazı ülkelerde adblue satışı olmayabilir.

Devamını oku...

LAND ROVER - JAGUAR ST-512 ARIZA TESPİT CİHAZI

ST-512 arıza tespit cihazı Land Rover ve Jaguar araçların yetkili servislerin de kullandığı bir cihazdır. ST-512 arıza tespit cihazı portatiftir, taşıması ve kullanması çok kolaydır. ST-512 arıza tespit cihazının güncellemesini usb ile bilgisayardan yapabilirsiniz ve 2015 model  araçlara da giriş yapabilirsiniz.

Devamını oku...

Nitro Group 4. Şubesiyle Şimdi Ankara’da…

2008 yılından bu yana otomotiv elektronik, arıza tespit cihazları, araç takip cihazları, yakıt tasarruf ve performans cihazlarında yenilikleri getiren ve hızlı çözümler üreten firmamız Ankara ve çevre illerdeki müşterilerimize daha yakın olup; daha iyi , daha hızlı hizmet vermek ve amaçlarımızı daha ileriye götürebilmek  için  artık Ankara’da..

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook