whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: +90 532 111 02 30

 

LAND ROVER - JAGUAR ST-512 ARIZA TESPİT CİHAZI

ST-512 arıza tespit cihazı Land Rover ve Jaguar araçların yetkili servislerin de kullandığı bir cihazdır. ST-512 arıza tespit cihazı portatiftir, taşıması ve kullanması çok kolaydır. ST-512 arıza tespit cihazının güncellemesini usb ile bilgisayardan yapabilirsiniz ve 2015 model  araçlara da giriş yapabilirsiniz.

Devamını oku...

Nitro Group 4. Şubesiyle Şimdi Ankara’da…

2008 yılından bu yana otomotiv elektronik, arıza tespit cihazları, araç takip cihazları, yakıt tasarruf ve performans cihazlarında yenilikleri getiren ve hızlı çözümler üreten firmamız Ankara ve çevre illerdeki müşterilerimize daha yakın olup; daha iyi , daha hızlı hizmet vermek ve amaçlarımızı daha ileriye götürebilmek  için  artık Ankara’da..

Devamını oku...

MERCEDES ARIZA TESPİT CİHAZİ

Nitro Bilişim firması olarak Mercedes arıza tespit cihazının satış ve satış sonrası desteğini vermekteyiz.

Mercedes arıza tespit cihazının kullanımı oldukça basittir. Mercedes arıza tespit cihazı yetkili servislerin kullanmış olduğu bir cihazdır. Bu cihaz ile araçta tüm diagnostik işlemleri yapabilirsiniz.

Mercedes Arıza Tespit Cihazı Kullanımı Nasıldır?

Mercedes araçlarda Fren balatası işlemi nasıl yapılır?

DAS yazılımı ile araca bağlanıp, araç içindeki tüm beyinleri test olarak görüntülüyoruz. Daha sonra BS Fren Kumandasına tıklayıp, Fiili değerler ‘in içinden Fren Balatası aşınması bölümüne tıklayarak % ‘lik oranını görüntüleyebilirsiniz.

Mercedes arıza tespit cihazları ile Enjektör Kontrolünü nasıl sağlarım?

DAS yazılımı ile araca bağlanıp, araç içindeki tüm beyinleri test olarak görüntülüyoruz. Aynı şekilde MR Motor Kumandasına tıklayıp, Kumandalar bölümünden Rölanti Sükûneti Kumandasına tıklıyoruz. 000 olarak görüntülüyorsanız, herhangi bir arızası yok anlamına gelmektedir. 1’i görüntülüyorsanız enjektörlerde kısmen arıza var demektir. 2 olarak görüyorsanız enjektörlerde tamamen arıza var anlamına gelmektedir.

Mercedes arıza tespit cihazı ile servis bakımlarımı hangi yolla yapabiliriz?

DAS yazılımı ile araca bağlanıp, araç içindeki tüm beyinleri test olarak görüntülüyoruz. Son olarak WS Bakım Sistemi ‘ne tıklıyoruz, Servis Fonksiyonlarını seçip içerisinde görüntülenen bütün bakımları tek tek işleme alabilirsiniz.

Devamını oku...

ARAC ARIZA TESPİT CİHAZLARIYLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Araç Arıza Tespit Cihazı Nedir?
Her gün yenilenen ve genişleyen otomotiv sektörü ile beraber, üretilen araçlar artık ileri teknolojiye göre üretilmeye başlamıştır. Bununla birlikte araçların tamiri için artık ustaların el ile tamir etmesi yeterli kalmamış, teknolojiye gerek duyulmuştur. Mekanik sektörden elektroniğe dönüş olması ustaların teknolojik cihaz arayışına girmesine sebep olmuştur. Oluşan arızaların giderilmesi, arızaların araç beyinlerinden silinmesi ve diğer elektronik aksama müdahale edebilen cihazlar üretilmiştir. Bu cihazlara araç arıza tespit cihazı adı verilmiştir.
Araç Arıza Tespit Cihazları Ne İşe Yarar?
Üretilen yeni nesil araçlarda oldukça fazla elektronik aksam bulunmaktadır. Aracın üzerindeki tüm bilgiler ise tek bir yerde araç beyinlerinde yani ECU’da saklanmaktadır. Aracın herhangi bir yerinde arıza oluşması durumunda bu arıza direk araç beynine iletilir. Arıza tespit cihazlarının en önemli görevi ise araç beyinlerinde ki tüm işlemleri okuyup müdahale edebilmesidir.  Hayatımıza oldukça kolaylık sağlayan bu cihazlar ile sadece birkaç dakika içerisinde araç beynine bağlanıp tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.
Araç Arıza Tespit Cihazları Nerelerde Kullanılır?
Arıza tespit cihazları isteyen herkesin satın alıp kullanabileceği ürünlerdir. Her ihtiyaca veya isteğe göre üretilen cihazlar mevcuttur. Araç tamir bakım yetkili ve özel servisleri, ekspertizler, galericiler gibi bir çok otomotiv sektörüyle ilgilenen firma bu cihazlardan bünyesinde bulundurmaktadır. Bunun dışında son kullanıcılar yani araç sahipleride kendi araçları için bu cihazlardan satın almaktadır.
Araç Arıza Tespit Cihazları Başka Neler Yapar?
Arıza tespit cihazları binek araçlar, hafif ticari araçlar ve ağır vasıta araçların hepsine müdahale edebilmektedir. Her biri için ayrı ayrı bir çok cihaz üretilmiştir. Piyasada bu cihazları üreten oldukça fazla firma vardır. Her bütçeye ve  ihtiyaca uygun birçok arıza tespit cihazı mevcuttur. Bu cihazlar ile araç üzerinde sadece arıza kodu okuma silme işlemleri dışında bir çok işlem gerçekleştirmemiz mümkündür. Bunlardan bazıları araç üzerinde adaptasyon, kalibrasyon, yağ sıfırlama, servis ışığı söndürme, enjektör kodlama, araç ecu programlama, chiptuning, egr ve dpf iptali ve daha yüzlerce işlemi gerçekleştirebilir.
Araç Arıza Tespit Cihazları Hangi Araçlar İle Uyumludur?
Arıza tespit cihazları neredeyse piyasada ki tüm araçlara müdahale etmektedir. Obd ve Obd2 soketi bulunan her araca bu cihazlarla müdahale edebilirsiniz.
Araç Arıza Tespit Cihazları Nasıl Kullanılır?
Arıza tespit cihazlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Kendinden tabletli olanlar, bilgisayarla beraber kullanılan bir çok  arıza tespit cihazı mevcuttur. Arıza tespit cihazlarında genelinde cihazı aracın obd soketine bağlayıp kolayca kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında diğerleride oldukça basit bir kullanıma sahiptir.

Arıza tespit cihazlarımızı incelemek için tıklayınız..

Devamını oku...

EURO 6 ARAÇLARDA ADBLUE İPTALİ

Otomotiv sektöründe ki firmalar tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinelerini adblue sistemiyle üretebiliyor. Adblue  %65 su olan bir üre çözeltisidir. Adblue emulatör adblue sistemini iptal eder bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emulatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez. Böylelikle araca hiçbir zararı da bulunmamaktadır.

Devamını oku...

HİBRİT ARAÇLARIN ÇALIŞMA SİSTEMİ VE ARIZA TESPİTİ

Otomotiv sektöründe yeni bir araç teknolojiyle gelen hibrit araçların şuanda piyasa bir çok modeli bulunmaktadır. Bir çok firma hibrit araç sistemi üzerinde çalışma yapmaktadır. Hibrit araçlar da ki motor standart araçlardaki motorlardan daha küçük bir motora sahip olduğu için hibrit araçlar daha fazla verim sağlamaktadır. Ayrıca frenleme sistemiyle yavaşlama anında kaybolan enerjiyi lityum iyon pilinde depolanır.

Devamını oku...

MERCEDES EURO 6 ADBLUE EMULATÖR ÇÖZÜMÜ

Adblue, küresel ısınmayla birlikte dünyamızda artan hava kirliliğine engel olmak için üretilen bir yakıt türüdür. Dizel araçlar benzin ve lpg kullanan araçlara göre çevreyi daha çok kirletmektedir. Dizel araçlarda ekstra olarak kullanılan adblue, yeni nesil tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu olmuştur.
Bu yüzden euro 4, euro 5 ve euro 6 diye adlandırılan yeni nesil araçlar üretilirken araçlara birde adblue yakıt tankı ilave edilmektedir.

Devamını oku...

Daf Vci 560 Arıza Tespit Cihazı & Davie XCd II v92 (2018-02) Versiyon Güncellemesi

Daf Vci 560 ile tam uyumlu olarak çalışan Daf Arıza Tespit Cihazı Vci 560 & Programmer Davie XCd II V92  versiyon güncellemesi ile birlikte EURO 6 standartında üretilen 2017 modele kadar olan araçlarda arıza tespiti, parametre ayarlama, adaptasyon kalibrasyon ve mühendislik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Devamını oku...

Scania Vci 3 Arıza Tespit Cihazı & Sdp 2.31 Versiyon Güncellemesi Yayımlandı

Scania Diagnostik Vci 3 Arıza Tespit Cihazı ile tam uyumlu olarak çalışan Scania Diagnos & Programmer SDP 2.31 versiyon güncellemesi ile birlikte EURO 6 standartında üretilen 2018 modele kadar olan araçlarda arıza tespiti, parametre ayarlama, adaptasyon kalibrasyon ve mühendislik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Devamını oku...

Adblue Nedir? Adblue Çözümü Olarak Ne Yapılır?

Otomotiv sektöründe ki güçlü firmalar artık tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinalarını Adblue sistemiyle üretebiliyor peki Adblue nedir ne işe yarar ? ,Adblue hangi araçlarda nasıl kullanılır ? ,Adblue biterse ne olur ? ve Adblue fiyatları nelerdir ?

Adblue %65 su olan bir üre çözeltisidir.
Adblue emülatör adblue sistemini keser bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emülatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez.

Devamını oku...

Universal Arıza Tespit Cihazı Delphi 2015.1 Versiyonu Yayınlandı

Binek ve ağır vasıtalarda kullandığınız Universal Arıza Tespit cihazı yazılım konusunda yenilik ile karşımıza gelmiş bulunmaktadır. Cihaz kullanımında yardımcı olan Delphi programı 2015.1 olarak yeni versiyon olan güncellemesini aslında uzun bir süre önce yayınlamıştı. Ancak biz kullanıcılarımıza yer alan hatalar nedeniyle önermeyerek sorunların giderilmesini bekledik. Son yapılan testler sonucunda artık gelen yeniliklerle ile birlikte sorunsuz kullanmanıza uygun bir güncelleme yapılmış gibi görünüyor.

Devamını oku...

Navdy Araç Kontrol Bilgisayarı Türkiye'de

 • Kategori Blog
 • 1 yorum
 • Okunma: 2846 defa

Navdy Nedir? Nasıl Çalışır?

Navdy bir ekran ve ana üniteden oluşmaktadır. Ekran şeffaf bir yapıda ve yolu görmenize engel olmayacak şekilde yansıma ile kullanılmaktadır. Üzerinde bir adet kamera bulunan cihaz, bu kamera üzerinden hareketlerinizi algılıyor ve sadece eliniz hareket ettirmeniz ile bir takım işlevler uygulanabiliyor.

Devamını oku...

Kullanıma Bağlı Sigortada Telematik Teknolojisi

Kullanıma Bağlı Sigorta Nedir?

Türkiye'de henüz yeni olan kullanıma bağlı sigorta modeli, araç sürücüleri için avantaj olarak göze çarpmakta.Bu sigorta modelinde telematik teknolojilerinden faydalanarak sürücülerin aracı nasıl ve ne kadar kullandığını belirleyerek, sigorta fiyatları belirlenmektedir.

Devamını oku...

Renault Can Clip v160 Türkçe

 

Renault Can Clip v160 Türkçe

Renault & Dacia binek grubu araçlar için özel olarak üretilen Renault Can Clip diagnostik cihazı yetkili ve özel servislerde

araçlarınızın arıza tespiti, kalibrasyon, adaptasyon ve programlama işlemlerini

yapmanızı sağlayan arıza tespit cihazıdır.

Devamını oku...

CarPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple CarPlay Nedir?

Apple'ın binek araçlar için geliştirmiş olduğu yardımcı pilot görevi gören gelişmiş bir multimedya teknolojisi demek doğru olur. iPhone'nunuz ile senkronize edeceğiniz CarPlay özellikli multimedya cihazı size sürüş sırasında ekstra kolaylıklar ve eğlence seçenekleri sunmakta.

Devamını oku...

Telematik Nedir?

 • Kategori Blog
 • 3 yorum
 • Okunma: 2238 defa

Telematik gerçek zamanlı veri aktarma ve izleme teknolojileri kullanan sistemdir. Günümüzde araçlara yerleştirilen bu sistem aracın konum bilgisini, sürücünün sürüş biçimini ve kurallara uyup uymadığını GPS yolu ile karşı sunucuda ki bilgisayara göndermekte ve kayıt altına almaktadır.

Devamını oku...

VAG-Grubu Araçların Gizli Özelliklerini Açma

 • Kategori Blog
 • 5 yorum
 • Okunma: 61288 defa

Vag Grubu araçlar üzerinde kodlama yaparak gizli özellikleri açabilmeniz mümkündür. Fabrikadan elinize ulaşan aracınızın Super Vag cihazı ile bağlantı sağlayarak aktif edebildiğiniz teknolojik özellikler gizli özellik olarak adlandırılmaktadır. Bu işlemi ise HR Carsoft firmasının üretmiş olduğu Supervag cihazı yapmaktadır. Volkswagen, Audi, Skoda, Seat araçların gizli özelliklerini açmamızı sağlayan Super Vag  Volkswagen, Audi, Skoda, Seat araç sahiplerini en çok sevindiren yönlerden birisidir. Sırf bu özellikler için bu marka model araçların tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Devamını oku...

Can Bus Nedir ?

Can bus nedir , modbus nedir , canbus nedir , can bus decoder, haberleşme,devresi nedir? CANBus Bosch'un otomotiv için geliştirdiği haberleşme standardıdır.Araç üzerindeki beyinler ve sensörler arasındaki iletişimi sağlar.Günümüzde sadece otomotiv sektörü değil, diğer endüstriyel alanlarda da yaygın olarak kullanılan haberleşme protokolüdür.Açılımı “Controller Area Network Bus” olan yani “Kontrol Alan Ağı Veri Yolu”dur.

Devamını oku...

Flex Ray Nedir ?

Flex Ray Nedir ?

Araçlarda yeni yeni kullanılmaya başlanılan yeni nesil bir iletişim protokolü olan Flex Ray diğer iletişim protokollerine göre çok daha hızlı ve güvenli olmasının yanı diğer sistemlere göre daha az maliyetlidir.

Devamını oku...

Airmatic Nedir ?

Airmatic nedir ? Airmatic ne demek ? Airmatic ne demektir ?

Airmatic teknolojisini pek çok yerde duymuşsunuzdur peki Airmatic nedir ne işe yarar ? Airmatic, Otomobilinizin air suspension / airmatic suspension seviyesini araç içerisinden kontrol etmenizi sağlayan bir otomotiv teknolojisidir. Mercedes tarafından geliştirilmiş olan Airmatic teknolojisi otomobillerde sürüş konforunu arttırmayı amaçlar. Yaklaşık 25 milimetre aşağı ve yukarı şeklinde hareket edebilen süspansiyon sistemi size sport ve konforlu sürüş keyfini bir arada yaşatmaktadır.

Devamını oku...

Cruise Control ( Hız Sabitleyici ) Nedir?

Cruise Control ( Hız Sabitleyici ) Nedir?

90'lı yıllarda ortaya çıkan cruise control, türkçe karşılığı ile hız sabitleyici günümüzde neredeyse tüm orta sınıf araçlarda bulunmaktadır.

Devamını oku...

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yeni model ve üst segment araçlarda bulunan yağmur sensörü siz seyir halindeyken yağmur yağmaya başlaması durumunda otomatik olarak silecekleri çalıştıran bir mekanizmadır. Aracınızın ön camı üzerine düşen yağmur damlalarını algılayan yağmur sensörü, sileceklerinizin sizin kontrolünüze gerek duymadan tüm yolculuk boyunca gerekli seviyede çalışmasını sağlar.

Devamını oku...

Park Sensörü Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Park Sensörü Nedir?
Aracınız ile park edeceğiniz esnada aracın etrafındaki nesneleri algılayan ve araç içerisinde sürücüye sinyal sesi ile nesnelerin uzaklık konumunu bildiren sisteme park sensörü denir.

Devamını oku...

Adaptive Cruise Control Nedir? Adaptif Hız Sabitleyici Nasıl Çalışır?

Adaptive Cruise Control nedir, ne demek ?

Bilinen adıyla ACC; adaptif cruise control, radar hız kontrol sistemi, trafiğe duyarlı cruise control veya dinamik radar cruise control olarak da adlandırılır, araç hızını otomatik olarak ayarlayan ve öndeki araçlardan güvenli bir mesafeyi korumak için opsiyonel bir cruise control sistemidir.Adaptive Cruise Control (Adaptif Hız Sabitleme) sistemi için cruise control sisteminin geliştirilmiş bir teknolojisi diyebiliriz. Uzun yolculuklarda aracımız belirlediğimiz bir hıza sabitleyerek yolculuğa devam etmemizi sağlayan cruise control sistemine ek özellikler içerir. 120 km/s hız ile yolculuk yaptığımızı varsayalım, adaptif hız sabitleme sistemi takip ettiğimiz şerit üzerinde aracımızın önünde 100 km/s hız ile gitmekte olan taşıtı fark eder ve aracımızın hızını takip mesafesini koruyacak kadar düşürür.

Adaptive Cruise Control nasıl kullanılır ?

Bosch'un geliştirdiği bu sistem araç önünde yer alan ve yaklaşık 200 'm lik bir mesafeyi sürekli olarak tarayan bir radar ile gerçekleştirilir. Gaz pedalına veya frene basılması durumunda ise adaptif hız sabitleme devre dışı kalır ve araç tamamen sürücünün kontrolü altına girer.Adaptive Cruise Control taktırmak için gerekli olan Adaptive Cruise Control fiyatı 1000 - 100 dolar arası değişmektedir.

Follow To Stop Özelliği

Adaptif hız sabitleme özelliği araçtan araca farklılık göstermektedir.30 km/s hız üzerinde aktif olan sistemlerin yanı sıra 0 km/s hızda iken aracınızda adaptif hız sabitleme özelliği aktif duruma getirebildiğiniz araçlar bulunmakta. Bu özellik ise takip etmekte olduğunuz araçların trafikte dur-kalk yaptığında sizinde dur-kalk yapmanıza imkan sağlar.

Adaptive Cruise Control Güvenli midir?

Araç içerisinde ki güvenliğimizi sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan bu teknoloji, yolcular için yüksek ölçüde güvenlik sağlar. Adaptif hız sabitleme sistemi bulunmayan araçlara göre bu sistemin daha güvenli olduğunu ve ek olarak bize sağladığı konforu göz ardı edemeyiz.

Adaptive Cruise Control Hangi Araçlarda Var ? 

Adaptive Cruise Control olan araçlar (arabalar) konusuna gelecek olursak çoğu araçta ACC olmadığı düşünüldüğünde günümüze bile ACC baya lükse girmekte , premium denen çoğu markada ACC opsiyon(isteğe bağlı) olarak gelmektedir.

Devamını oku...

J1939 Prokolü Nedir? J1939 Ne İşe Yarar?

J1939 Protokolü Otomotiv Mühendisleri Derneği ( Society Automotive Engineers ) tarafından belirlenen, aracın parçaları arasındaki iletişimi sağlayan ve arıza teşhisi için kullanılan haberleşme standartıdır. J1939 protokolü ağır vasıta ( kamyon, tır, otobüs ), traktör ve römork taşıtlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Devamını oku...

Kör Nokta Algılama Sensörü

Kör Nokta Algılama Sensörü nedir ? Ne işe yarar ?

Kullanmakta olduğumuz otomobillerimizin yan dikiz aynaları her şeyi göstermeyebiliyor, araçların arkasında bulunan kör noktaları göremediğimiz zaman ise kaza yapılması kaçınılmaz oluyor. Şerit değiştirmeden önce değiştireceğimiz yöndeki aynaya bakmamız ve daha sonrasında şeridi değiştirmemiz gerekir, aynaya baksak bile kör noktada olacak aracı göremediğimiz olur.Kör nokta algılama sensörü ise tamda bu noktada devreye girer.

Devamını oku...

BMW GİZLİ ÖZELLİK AÇMA ENET KABLO

BMW ENET ( BMW Gizli Özellik Açma Modülü )

Hemen hemen tüm BMW araçlar üzerinde gizli özellikler bulunmaktadır. Özel BMW servislerinde ise bu özellikleri aktif ettirebilmeniz mümkündür. Özel BMW servisleri BMW araçların gizli özelliklerini aktif etmek için BMW ENET kablosunu kullanır. Bu ara modül gizli özellik açma aparatı ile dakilar içerisinde aracınızda olmayan özellikleri ekleyebilir veya bulunan özellikleri kapatabilirsiniz.

Devamını oku...

Ford IDS v101.01 Versiyon Türkçe Kurulum

Ford IDS 101.01 versiyonu Ford VCM 2 kullanıcılarına sunulmuştur. Ford VCM 2 arıza tespit cihazınızı en güncel versiyon olan 101.01 versiyona güncelletmek için Teknik Servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Devamını oku...

Odis 3.0.3 Volkswagen Türkçe Yeni Versiyon Kurulumu

 • Kategori Blog
 • 4 yorum
 • Okunma: 8634 defa

Yeni Güncelleme: ODIS 3.0.3 Volkswagen Türkçe

Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Lamborghini ve Bentley araçları üzerinde arıza tespiti ve servis işlemlerini yapmak için kullanılan ODIS (Offboard Diagnostic Information System Service) yazılımı 3.0.3 versiyona güncellenmiştir.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
Bülten

 

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook