whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: +90 532 111 02 30

 

HİBRİT ARAÇLARIN ÇALIŞMA SİSTEMİ VE ARIZA TESPİTİ

Otomotiv sektöründe yeni bir araç teknolojiyle gelen hibrit araçların şuanda piyasa bir çok modeli bulunmaktadır. Bir çok firma hibrit araç sistemi üzerinde çalışma yapmaktadır. Hibrit araçlar da ki motor standart araçlardaki motorlardan daha küçük bir motora sahip olduğu için hibrit araçlar daha fazla verim sağlamaktadır. Ayrıca frenleme sistemiyle yavaşlama anında kaybolan enerjiyi lityum iyon pilinde depolanır.

Devamını oku...

MERCEDES EURO 6 ADBLUE EMULATÖR ÇÖZÜMÜ

Adblue, küresel ısınmayla birlikte dünyamızda artan hava kirliliğine engel olmak için üretilen bir yakıt türüdür. Dizel araçlar benzin ve lpg kullanan araçlara göre çevreyi daha çok kirletmektedir. Dizel araçlarda ekstra olarak kullanılan adblue, yeni nesil tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu olmuştur.
Bu yüzden euro 4, euro 5 ve euro 6 diye adlandırılan yeni nesil araçlar üretilirken araçlara birde adblue yakıt tankı ilave edilmektedir.

Devamını oku...

Daf Vci 560 Arıza Tespit Cihazı & Davie XCd II v92 (2018-02) Versiyon Güncellemesi

Daf Vci 560 ile tam uyumlu olarak çalışan Daf Arıza Tespit Cihazı Vci 560 & Programmer Davie XCd II V92  versiyon güncellemesi ile birlikte EURO 6 standartında üretilen 2017 modele kadar olan araçlarda arıza tespiti, parametre ayarlama, adaptasyon kalibrasyon ve mühendislik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Devamını oku...

Scania Vci 3 Arıza Tespit Cihazı & Sdp 2.31 Versiyon Güncellemesi Yayımlandı

Scania Diagnostik Vci 3 Arıza Tespit Cihazı ile tam uyumlu olarak çalışan Scania Diagnos & Programmer SDP 2.31 versiyon güncellemesi ile birlikte EURO 6 standartında üretilen 2018 modele kadar olan araçlarda arıza tespiti, parametre ayarlama, adaptasyon kalibrasyon ve mühendislik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. 

Devamını oku...

Adblue Nedir? Adblue Çözümü Olarak Ne Yapılır?

Otomotiv sektöründe ki güçlü firmalar artık tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinalarını Adblue sistemiyle üretebiliyor. Adblue %65 su olan bir üre çözeltisidir.
Adblue emülatör adblue sistemini keser bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emülatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez.

Devamını oku...

Universal Arıza Tespit Cihazı Delphi 2015.1 Versiyonu Yayınlandı

Binek ve ağır vasıtalarda kullandığınız Universal Arıza Tespit cihazı yazılım konusunda yenilik ile karşımıza gelmiş bulunmaktadır. Cihaz kullanımında yardımcı olan Delphi programı 2015.1 olarak yeni versiyon olan güncellemesini aslında uzun bir süre önce yayınlamıştı. Ancak biz kullanıcılarımıza yer alan hatalar nedeniyle önermeyerek sorunların giderilmesini bekledik. Son yapılan testler sonucunda artık gelen yeniliklerle ile birlikte sorunsuz kullanmanıza uygun bir güncelleme yapılmış gibi görünüyor.

Devamını oku...

Navdy Araç Kontrol Bilgisayarı Türkiye'de

Navdy Nedir? Nasıl Çalışır?

Navdy bir ekran ve ana üniteden oluşmaktadır. Ekran şeffaf bir yapıda ve yolu görmenize engel olmayacak şekilde yansıma ile kullanılmaktadır. Üzerinde bir adet kamera bulunan cihaz, bu kamera üzerinden hareketlerinizi algılıyor ve sadece eliniz hareket ettirmeniz ile bir takım işlevler uygulanabiliyor.

Devamını oku...

Kullanıma Bağlı Sigortada Telematik Teknolojisi

Kullanıma Bağlı Sigorta Nedir?

Türkiye'de henüz yeni olan kullanıma bağlı sigorta modeli, araç sürücüleri için avantaj olarak göze çarpmakta.Bu sigorta modelinde telematik teknolojilerinden faydalanarak sürücülerin aracı nasıl ve ne kadar kullandığını belirleyerek, sigorta fiyatları belirlenmektedir.

Devamını oku...

Renault Can Clip v160 Türkçe

 

Renault Can Clip v160 Türkçe

Renault & Dacia binek grubu araçlar için özel olarak üretilen Renault Can Clip diagnostik cihazı yetkili ve özel servislerde

araçlarınızın arıza tespiti, kalibrasyon, adaptasyon ve programlama işlemlerini

yapmanızı sağlayan arıza tespit cihazıdır.

Devamını oku...

CarPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple CarPlay Nedir?

Apple'ın binek araçlar için geliştirmiş olduğu yardımcı pilot görevi gören gelişmiş bir multimedya teknolojisi demek doğru olur. iPhone'nunuz ile senkronize edeceğiniz CarPlay özellikli multimedya cihazı size sürüş sırasında ekstra kolaylıklar ve eğlence seçenekleri sunmakta.

Devamını oku...

Telematik Nedir?

  • Kategori Blog
  • 3 yorum
  • Okunma: 1877 defa

Telematik gerçek zamanlı veri aktarma ve izleme teknolojileri kullanan sistemdir. Günümüzde araçlara yerleştirilen bu sistem aracın konum bilgisini, sürücünün sürüş biçimini ve kurallara uyup uymadığını GPS yolu ile karşı sunucuda ki bilgisayara göndermekte ve kayıt altına almaktadır.

Devamını oku...

VAG-Grubu Araçların Gizli Özelliklerini Açma

Vag Grubu araçlar üzerinde kodlama yaparak gizli özellikleri açabilmeniz mümkündür. Fabrikadan elinize ulaşan aracınızın Super Vag cihazı ile bağlantı sağlayarak aktif edebildiğiniz teknolojik özellikler gizli özellik olarak adlandırılmaktadır. Bu işlemi ise HR Carsoft firmasının üretmiş olduğu Supervag cihazı yapmaktadır. Volkswagen, Audi, Skoda, Seat araçların gizli özelliklerini açmamızı sağlayan Super Vag  Volkswagen, Audi, Skoda, Seat araç sahiplerini en çok sevindiren yönlerden birisidir. Sırf bu özellikler için bu marka model araçların tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Devamını oku...

Can Bus Nedir ?

CANBus Bosch'un otomotiv için geliştirdiği haberleşme standardıdır.Araç üzerindeki beyinler ve sensörler arasındaki iletişimi sağlar.Günümüzde sadece otomotiv sektörü değil, diğer endüstriyel alanlarda da yaygın olarak kullanılan haberleşme protokolüdür.Açılımı “Controller Area Network Bus” olan yani “Kontrol Alan Ağı Veri Yolu”dur.

Devamını oku...

Flex Ray Nedir ?

Flex Ray Nedir ?

Araçlarda yeni yeni kullanılmaya başlanılan yeni nesil bir iletişim protokolü olan Flex Ray diğer iletişim protokollerine göre çok daha hızlı ve güvenli olmasının yanı diğer sistemlere göre daha az maliyetlidir.

Devamını oku...

Airmatic Nedir ?

Airmatic nedir?

Airmatic otomobilinizin süspansiyon seviyesini araç içerisinden kontrol etmenizi sağlayan bir otomotiv teknolojisidir. Mercedes tarafından geliştirimiş olan Airmatic teknolojisi otomobillerde sürüş konforunu arttırmayı amaçlar. Yaklayık 25 milimetre aşağı ve yukarı şeklinde hareket edebilen süspansiyon sistemi size sport ve konforlu sürüş keyfini bir arada yaşatıyor.

Devamını oku...

Cruise Control ( Hız Sabitleyici ) Nedir?

Cruise Control ( Hız Sabitleyici ) Nedir?

90'lı yıllarda ortaya çıkan cruise control, türkçe karşılığı ile hız sabitleyici günümüzde neredeyse tüm orta sınıf araçlarda bulunmaktadır.

Devamını oku...

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yeni model ve üst segment araçlarda bulunan yağmur sensörü siz seyir halindeyken yağmur yağmaya başlaması durumunda otomatik olarak silecekleri çalıştıran bir mekanizmadır. Aracınızın ön camı üzerine düşen yağmur damlalarını algılayan yağmur sensörü, sileceklerinizin sizin kontrolünüze gerek duymadan tüm yolculuk boyunca gerekli seviyede çalışmasını sağlar.

Devamını oku...

Park Sensörü Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Park Sensörü Nedir?
Aracınız ile park edeceğiniz esnada aracın etrafındaki nesneleri algılayan ve araç içerisinde sürücüye sinyal sesi ile nesnelerin uzaklık konumunu bildiren sisteme park sensörü denir.

Devamını oku...

Adaptive Cruise Control Nedir? Adaptif Hız Sabitleyici Nasıl Çalışır?

Adaptive Cruise Control (ACC) nedir?

Adaptive Cruise Control (Adaptif Hız Sabitleme) sistemi için cruise control sisteminin geliştirilmiş bir teknolojisi diyebiliriz. Uzun yolculuklarda aracımız belirlediğimiz bir hıza sabitleyerek yolculuğa devam etmemizi sağlayan cruise control sistemine ek özellikler içerir. 120 km/s hız ile yolculuk yaptığımızı varsayalım, adaptif hız sabitleme sistemi takip ettiğimiz şerit üzerinde aracımızın önünde 100 km/s hız ile gitmekte olan taşıtı fark eder ve aracımızın hızını takip mesafesini koruyacak kadar düşürür.

Devamını oku...

J1939 Prokolü Nedir? J1939 Ne İşe Yarar?

J1939 Protokolü Otomotiv Mühendisleri Derneği ( Society Automotive Engineers ) tarafından belirlenen, aracın parçaları arasındaki iletişimi sağlayan ve arıza teşhisi için kullanılan haberleşme standartıdır. J1939 protokolü ağır vasıta ( kamyon, tır, otobüs ), traktör ve römork taşıtlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Devamını oku...

Kör Nokta Algılama Sensörü

Kör Nokta Algılama Sensörü nedir ? Ne işe yarar ?

Kullanmakta olduğumuz otomobillerimizin yan dikiz aynaları her şeyi göstermeyebiliyor, araçların arkasında bulunan kör noktaları göremediğimiz zaman ise kaza yapılması kaçınılmaz oluyor. Şerit değiştirmeden önce değiştireceğimiz yöndeki aynaya bakmamız ve daha sonrasında şeridi değiştirmemiz gerekir, aynaya baksak bile kör noktada olacak aracı göremediğimiz olur.Kör nokta algılama sensörü ise tamda bu noktada devreye girer.

Devamını oku...

BMW GİZLİ ÖZELLİK AÇMA ENET KABLO

BMW ENET ( BMW Gizli Özellik Açma Modülü )

Hemen hemen tüm BMW araçlar üzerinde gizli özellikler bulunmaktadır. Özel BMW servislerinde ise bu özellikleri aktif ettirebilmeniz mümkündür. Özel BMW servisleri BMW araçların gizli özelliklerini aktif etmek için BMW ENET kablosunu kullanır. Bu ara modül gizli özellik açma aparatı ile dakilar içerisinde aracınızda olmayan özellikleri ekleyebilir veya bulunan özellikleri kapatabilirsiniz.

Devamını oku...

Ford IDS v101.01 Versiyon Türkçe Kurulum

Ford IDS 101.01 versiyonu Ford VCM 2 kullanıcılarına sunulmuştur. Ford VCM 2 arıza tespit cihazınızı en güncel versiyon olan 101.01 versiyona güncelletmek için Teknik Servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Devamını oku...

Odis 3.0.3 Volkswagen Türkçe Yeni Versiyon Kurulumu

  • Kategori Blog
  • 2 yorum
  • Okunma: 7799 defa

Yeni Güncelleme: ODIS 3.0.3 Volkswagen Türkçe

Volkswagen, Seat, Skoda, Audi, Lamborghini ve Bentley araçları üzerinde arıza tespiti ve servis işlemlerini yapmak için kullanılan ODIS (Offboard Diagnostic Information System Service) yazılımı 3.0.3 versiyona güncellenmiştir.

Devamını oku...

Diagbox 7.83 Versiyon Türkçe Kurulum ( Lexia 3 )

Lexia 3 arıza tespit cihazları için kullanılmakta olan Diagbox yazılımı 7.83 versiyona olarak güncellenmiştir. Diagbox 7.83 ile birlikte yeni araç modellerinide içerisinde bulunduran teşhis programı sizlere tamir atölyenizde daha kapsamlı arıza tespiti ve servis işlemlerini yapmanıza olanak sağlıyor.

Devamını oku...

12/2015 Mercedes Star Diagnos Güncellemesi Yayınlandı!

Mercedes DAS/Xentry 12/2015 Versiyon Özellikleri

Mercedes arıza tespit cihazı ile binek ve ağır vasıta olmak üzere MERCEDES'in üretmiş olduğu tüm araçlar üzerinde arıza tespiti yapabilirsiniz. Atölyenize gelmiş olan araçlar üzerinde kodlama, kalibrasyon ve adaptasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Devamını oku...

Hyundai GDS - Kia GDS Arıza Tespit Cihazı Yazılım Versiyonu

Hyundai GDS ve Kia GDS yetkili servis arıza tespit cihazlarının versiyonları her yıl güncellenmektedir.

Yeni model araçlar ile bağlantı kurabilmek için yazılım güncellemesi şart, Hyundai GDS ve Kia GDS arıza tespit sistemleri için yeni güncellemeler çıkmış durumda.

Devamını oku...

Automechanika Istanbul 7-10 Nisan 2016'da Sizlerleyiz

  • Kategori Blog
  • 2 yorum
  • Okunma: 2163 defa

Her yıl TUYAP Fuarında düzenlenen Automechanika Istanbul 2016 Uluslar Arası Otomotiv Yan Sanayi ve Yedek Parça Fuarında 3.yılımızda da sizlerle birlikteyiz. 7-10 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜYAP Fuarında siz değerli konuklarımızı aramızda görmekten onur duyacağız.

Devamını oku...

Chip Tuning Cihazları ve Özellikleri

En İyi Chip Tuning Cihazları

Avrupa ülkeleri ile birlikte Türkiye'de de araçlar üzerinde chip tuning cihazlarıyla yapılan ECU programlama işlemleri hızla artmaktadır. Araç sürücüleri artık performans ve yakıttan tasarruf etmek amaçlı araçların ECU beyinlerine Chip Tuning işlemi yaptırmaktadır.

Devamını oku...

ObdPlus Araç Takip Sistemi

ObdPlus Araç Takip Sistemi Nedir ?

ObdPlus M2M teknolojisini kullanan bir araç takip cihazıdır. OBD soketi üzerinden aldığı araç verilerini kullanıcı dostu arayüzü ile biz kullanıcılarına aktarır.SIM kart ile çalışan ObdPlus araç takip sistem cihazı ile aracınızın takibini anlık olarak görmenizi sağlar.

Devamını oku...

Volvo Premium Tech Tool (PTT) 1.12.970 VCADS Pro 2.44.30 Güncelleme

Volvo Premium Tech Tool V1.12.970 VCADS Pro 2.44.30 version güncelleme çıkmıştır. Developer modu açık olan Volvo PTT ile tüm araçlara full bir şekilde uzman modu açık bir şekilde müdahale edebilirsiniz.

Volvo PTT ile 2015-2016 araçlara dahi bağlanıp şanzıman kodlama Körük ayarları gaz pedalı tanıtma gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz. 

 VCADS Kullanma Kılavuzunu İndirmek için tıklayınız.

Devamını oku...

Arıza Tespit Cihazı Tamiri Bakımı Onarımı ve Kurulumları

Nitro Bilişim teknik servis hizmetleri olarak 2008 yılından günümüze kadar olan tecrübemiz ile arıza tespit cihazları sınıfındaki tüm ürünlerin tamir bakım onarım ve kurulumlarını yapmaktayız.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol
Bülten

 

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook