< < Land Rover'ın Geliştirdiği Konsept Sistem İle Arazi Araçlarının Görüş Açısı Artıyor
whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Land Rover'ın Geliştirdiği Konsept Sistem İle Arazi Araçlarının Görüş Açısı Artıyor

 

Günümüzde daha çok şehirler içerisinde kullanılan arazi araçları, esas üretilme amaçları doğrultusunda da gelişmeye devam ediyor. Bu gelişimlerden belki de en ilginçlerinden birine imza atan ve konsept bir sistem geliştiren İngiliz arazi aracı üreticisi Land Rover, sürücülere kaput üzerinden yeni bir görüş açısı daha sağlamayı hedefliyor.
 
Şimdilik konsept aşamasında bulunan sistem, aşağıda yer alan görselde de açıkça belirtildiği üzere özellikle tırmanma sürecinde faydalı bir yapı ortaya koyuyor. Aracın ön bölümüne yerleştirilen özel HUD ekranı ve tampona yerleştirilen kamera ile çalışma gösteren sistem, tırmanma sırasında görülemeyen araziyi kamera vasıtasıyla HUD ekranına getiriyor ve böylece sürücüler çok daha doğru kararlar verebiliyor. Aracın altını ve nispeten ön bölümü sürücüye gösterdiği için sıkışık otoparklar içerisinde de kullanılabileceği belirtilen yeni sistem, geleceğin araç teknolojileri hakkında güzel bir ön gösterim oluşturuyor.
 
Bu yeni görüntüleme sisteminin, Land Rover Discovery Vision isimli konsept otomobil modeliyle beraber New York Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacağı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.
Son DüzenlenmePazar, 08 Kasım 2015 20:43
Bu kategoriden diğerleri: « Gözler Navdy'nin Üstünde!

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook