< < Ford VCM 2 Cihazı İle Anahtar (Immobilizer) Kodlama
whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Ford VCM 2 Cihazı İle Anahtar (Immobilizer) Kodlama

Ford VCM 2 Cihazı İle Anahtar (Immobilizer) Kodlama

Günümüzde üretilen araçlar immobilizer sistemleri ile donatılmıştır. immobilizer, anahtar çıkarıldıktan sonra bazı elektriksel devreleri keserek motorun elektronik olarak kilitlenmesini sağlayan bir tür kilit sistemidir.sistemin amacı aracın çalıştırılarak kaçırılması önlemektir. Motorun tekrar çalışması için mutlaka kendi anahtarının kullanılması gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Anahtar Kodlamak Gerekir ?

Otomobilin anahtarının kaybolması durumunda,

Otomobilin beyninin içerisindeki mevcut immobilizer satırı silindiğinde yada mevcut motor beyni değiştirildiğinde

Mevcut anahtar içerisindeki chip arızalandığında anahtar kodlamak gerekir.

Anahtar (İmmobilizer) Kodlama nasıl yapılır ?

Ford VCM 2 cihazı ile anahtar kodlamak için bilgisayarımızda bulunan IDS yazılımını çalıştırıyoruz ve aracın kontağını açıyoruz.

Araç ile iletişim kurulduktan sonra menü ekranından Karoser > Güvenlik > PATS işlevleri seçeneğini seçiyoruz ve aracın  PATS (Güvenlik) sistemine erişim sağlıyoruz.

Bu menüde sırasıyla ilk önce mevcut anahtar kodunu silmemiz gerekmektedir.Mevcut anahtar kodunu silmek için ekran penceresinden Kontak Anahtarı Silme seçeneğini seçiyoruz.Mevcut anahtar kodunu silme işlemine devam ederken program bizden iç kod girmemizi isteyecektir.Bu iç kodu Harici Kod Hesaplama Programı ile Hesaplıyoruz.Hesapladığımız kodu birsonraki gelen ekrandan araca kodluyoruz.

İşleme devam ettikten sonra tekrar PATS işlevleri menüsünden devam ediyoruz.PATS işlevlerinden Kontak Anahtarı Programlama seçeneğine giriş yapıyoruz.İlerleyen adımlardaki prosedürleri gerçekleştiriyoruz ve tekrar PATS işlevleri seçeneğine dönüyoruz.

Not : Kontak Anahtarı Programlama seçeneğinde belirtilen sürede kontak açma-kapama işlemini yapmadığınız taktirde işlemi tekrar etmek gerekecektir.

Kontak Anahtarı Programlama işlemini gerçekleştirdikten sonra Modül Hazırlama seçeneğini tıklıyoruz bu kısımda belirtilen prosedürleri gerçekleştiriyoruz ardından yine bir harici kod hesaplatıp araç içerisine kodlamayı gerçekleştiriyoruz.

Kontağı kapatıp 5 saniye bekledikten sonra tekrar kontağı açıyoruz ve anahtar kodlama işlemini sonlandırıyoruz.

 

Etiketler ; 

Ford Anahtar Kodlama, Ford Vcm ile anahtar kodlama, Ford Vcm 2 ile anahtar kodlama, Ford ids ile anahtar kodlama, Ford Mavi anahtar kodlama, Pats, Ford immo kodlama, Ford iç kod, Ford harici kod hesaplama, Vcm ids ile anahtar kodlama

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Son DüzenlenmeSalı, 28 Eylül 2021 08:59

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook