whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Kör Nokta Algılama Sensörü

Kör Nokta Algılama Sensörü nedir ? Ne işe yarar ?

Kullanmakta olduğumuz otomobillerimizin yan dikiz aynaları her şeyi göstermeyebiliyor, araçların arkasında bulunan kör noktaları göremediğimiz zaman ise kaza yapılması kaçınılmaz oluyor. Şerit değiştirmeden önce değiştireceğimiz yöndeki aynaya bakmamız ve daha sonrasında şeridi değiştirmemiz gerekir, aynaya baksak bile kör noktada olacak aracı göremediğimiz olur.Kör nokta algılama sensörü ise tamda bu noktada devreye girer.

 Araç ve sürücü güvenliğini sağlayan bu teknoloji aracın yanında veya arkasında ki kör noktaları algılar ve kör nokta üzerine gelen taşıtı fark ettiğinde, sürücüyü uyarır. Şerit değiştirmenin uygun olmadığı durumlarda aracınızın yan dikiz aynaları üzerinde yanıp sönen bir ışık ve bip sesi ya da direksiyon titreşimi tarafından uyarılırsınız.Şerit değiştirmediğiniz zaman, uyarı lambası sürekli olarak yanar, ve herhangi bir sesli uyarı vermeyecektir. Eğer ki dikiz aynanız size uyarı sinyalleri ile birlikte ikaz lambasını yakıyor ise şeridinizi değiştirmeyin!

Kör nokta algılama sensörleri araç etrafında hızlı veya yavaş hareket olup olmadığını anlayabilen ve araç çevresini 360 derece elektronik alan ile kapsayan önemli sürücü yardım teknolojilerinden biridir.

Kör Nokta Algılama Sensörü

Kör nokta algılama, şerit takibi ve park sensörü teknolojilerinin amacı aracınızı ve yolcu güvenliğini korumaktatır.Kör nokta tespiti (Blind Spot Detection = BSD ) 2003 yılında Volvo tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Kör nokta algılama sistemi aracın etrafında ultrasonik dalgalar veya radar sensörleri kullanır.Otomotil ve kamyonlarda kusursuz bir şekilde çalışır ve motosiklet ve bisikleti dahi tespit edebilecek hassasiyete sahiptir.

Kör nokta algılama, kör nokta izleme ve kör nokta bilgi sistemi şeklinde otomobil üreticileri tarafından farklı isimler ile bu teknoloji adlandırılmış olsa da hepsi aynı mantığa ve amaca sahiptir.

Kör nokta algılayıcı sensörler lüks otomobillerde ve ağır vasıta araçlarda olmasının yanı sıra aracınızda bulunmuyor ise daha sonradan montajını sizde yaptırabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Son DüzenlenmeSalı, 28 Eylül 2021 07:12

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook