whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Airmatic Nedir ? - Airmatic Hakkında Her Şey !

Airmatic nedir ? Airmatic ne demek ? Airmatic ne demektir ?

Airmatic teknolojisini pek çok yerde duymuşsunuzdur peki Airmatic nedir ne işe yarar ? Airmatic, Otomobilinizin air suspension / airmatic suspension seviyesini araç içerisinden kontrol etmenizi sağlayan bir otomotiv teknolojisidir. Mercedes tarafından geliştirilmiş olan Airmatic teknolojisi otomobillerde sürüş konforunu arttırmayı amaçlar. Yaklaşık 25 milimetre aşağı ve yukarı şeklinde hareket edebilen süspansiyon sistemi size sport ve konforlu sürüş keyfini bir arada yaşatmaktadır.

 Çok nadir görülen airmatic sistemi 1998 yılında Mercedes S Class araçlarında kullanıldığında büyük ilgi topladı. Hala geliştirilmekte olan airmatic fonksiyonu yol tutuşu arttırmakta ve sürücüye ekstra yol güvenliği sağlamaktadır. Havalı süspansiyon anlamına gelen airmatic, konsoldaki buton ile aktif hale getirilir.

Airmatic Nasıl Çalışır ?

Patika veya engebeli arazilerde aracınızın yerden yüksekliğini değiştirerek sürüş keyfini çıkartabilir, hızlı kat edeceğiniz pürüzsüz yollarda ise aracı tekrardan alçaltarak performansınızı ileri düzeyde yükseltebilirsiniz.

Airmatic Hangi Araçlarda Bulunur ?

Lüks otomobillerde bulunan bu özellik ilk olarak Mercedes'de görünsede BMW, Audi gibi diğer marka araçlarında airmatic teknolojisini opsiyonel olarak kullandığı modelleri bulunmaktadır.

Airmatic günümüzde sayılı araçta bulunsa da hem sürüş güvenliği, hem sunmuş olduğu konfor ile ileride birçok araçta standart olabilir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook