whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: +90 532 111 02 30

 

WWH-OBD Nedir?

WWH-OBD Nedir ?
Binek ve ticari araçların emisyon çıkış değerlerini izlemek için, araç tanımı üzerinden (On-Board Diagnostic) erişim sağlayan uluslararası standarttır.
WWH-OBD Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından oluşumu başlatılmış ve Küresel Teknik Düzenleme (GTR: Global Technical Regulations) tarafından kabul edilmiştir.Binek araçlar üzerinde kullanılan WWH-OBD otomotiv teknolojisinin ileriye gitmesiyle birlikte ağır vasıtalar içinde araç teşhisine imkan tanıyacaktır.
 
WWH-OBD amacı araç teşhis sistemi üzerinden aracın emisyon değerlerini görebilmek ve incelemektir. Arıza tespit cihazları ile arıza kodu okuma-silme vb. işlemlerin yanı sıra WWH-OBD protokolü ile araç üzerinde emisyon verilerini görebilirsiniz.WWH-OBD Uluslararası Standartlar Teşkilâtı (ISO) protokollerini kullanır.
Mevcut ISO standarları (Örn. ISO 15031, ISO 14229, ISO 15765) WWH-OBD şartlarının uygulanması için (işlevini tamamlayabilmesi) araç teşhis cihazlarına ihtiyaç duyar.
 
Otomotiv sektöründe teknolojinin hızlı gelişmesi ile ileri tarihlerde araçlarımızın emisyon değerlerini kendimiz bile görebilecek ve gerçek değerleri ile karşılaştırabileceğiz.
 
Bu kategoriden diğerleri: « Airmatic Nedir ? Flex Ray Nedir ? »

1 yorum

  • vw servis Salı, 30 Ağustos 2016 10:52 Yorum Linki Raporla

    Merhabalar
    WWH-OBD protokolü destekleyen bir cihazınız varmı?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook