whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: +90 532 111 02 30

 

WWH-OBD Nedir?

WWH-OBD Nedir ?
Binek ve ticari araçların emisyon çıkış değerlerini izlemek için, araç tanımı üzerinden (On-Board Diagnostic) erişim sağlayan uluslararası standarttır.
WWH-OBD Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından oluşumu başlatılmış ve Küresel Teknik Düzenleme (GTR: Global Technical Regulations) tarafından kabul edilmiştir.Binek araçlar üzerinde kullanılan WWH-OBD otomotiv teknolojisinin ileriye gitmesiyle birlikte ağır vasıtalar içinde araç teşhisine imkan tanıyacaktır.
 
WWH-OBD amacı araç teşhis sistemi üzerinden aracın emisyon değerlerini görebilmek ve incelemektir. Arıza tespit cihazları ile arıza kodu okuma-silme vb. işlemlerin yanı sıra WWH-OBD protokolü ile araç üzerinde emisyon verilerini görebilirsiniz.WWH-OBD Uluslararası Standartlar Teşkilâtı (ISO) protokollerini kullanır.
Mevcut ISO standarları (Örn. ISO 15031, ISO 14229, ISO 15765) WWH-OBD şartlarının uygulanması için (işlevini tamamlayabilmesi) araç teşhis cihazlarına ihtiyaç duyar.
 
Otomotiv sektöründe teknolojinin hızlı gelişmesi ile ileri tarihlerde araçlarımızın emisyon değerlerini kendimiz bile görebilecek ve gerçek değerleri ile karşılaştırabileceğiz.
 

1 yorum

  • vw servis Salı, 30 Ağustos 2016 10:52 Yorum Linki Raporla

    Merhabalar
    WWH-OBD protokolü destekleyen bir cihazınız varmı?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook