whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: +90 532 111 02 30

 

Telematik Nedir?

Telematik gerçek zamanlı veri aktarma ve izleme teknolojileri kullanan sistemdir. Günümüzde araçlara yerleştirilen bu sistem aracın konum bilgisini, sürücünün sürüş biçimini ve kurallara uyup uymadığını GPS yolu ile karşı sunucuda ki bilgisayara göndermekte ve kayıt altına almaktadır.

Bu sistem yazılım ve kablosuz iletişim teknolojisini bir araya getirmektedir.

Bilişim sektörünün otomotiv sektörüne yansımasıyla araç takip sistemleri ve filo yönetim sistemleri oluşturulmuştur. Araç takip sistemleri ve filo yönetim çözümleri bilgiye erişimi ve insan-araç etkileşiminin arttırılmasını hedefler.

Telematik sisteminin günümüzde yaygınlaşması ile birlikte araç kullanıcılarının önümüzde ki dönemlerde aracı nasıl kullandığına dair hata uyarılarından bazıları; Ani hızlanma, Ani fren, Yüksek devir, Düşük Akü Voltajı, Yüksek Motor Sıcaklığı, Arıza Uyarısı vs. uyarılar raporlanmaktadır.

SailTech firmasının geliştirmiş olduğu OBD PLUS ürünü, M2M sistemi ile bu sürüş uyarıları size Sms olarak gönderir ve sistem üzerine kayıt edilmektedir. Bu raporlamaları 60 güne kadar görüntüleyebilir, dilediğiniz zaman detaylıca içeriğini inceleyebilirsiniz. Ciddi bir arızanın araç üzerinde aşırı bir zarara sebebiyet vermesinden önce bozuk donanımlar hızlı bir şekilde tespit edilir.

3 yorum

  • Nitro Bilişim Teknik Salı, 11 Ekim 2016 13:37 Yorum Linki Raporla

    Sn Mercedes Service; Obd Plus cihazı ile araçlar üzerinde hem uzaktan arıza bilgilerini okuyabilir ve silebilir hemde aracın konum verilerini alabilirsiniz.

  • mercedes service Salı, 30 Ağustos 2016 10:55 Yorum Linki Raporla

    obdplus araç takip cihazı ile arıza tespit yapılıyormu ? ne tür veriler destekliyor

  • Burak akarsubaşı Cuma, 26 Ağustos 2016 08:33 Yorum Linki Raporla

    harika bir makale. gerçekten aydınlatıcı. bu işe girmeden önce okunmalı kesinlikle. çok teşekkür ediyorum.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook