whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

CarPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple CarPlay Nedir?

Apple'ın binek araçlar için geliştirmiş olduğu yardımcı pilot görevi gören gelişmiş bir multimedya teknolojisi demek doğru olur. iPhone'nunuz ile senkronize edeceğiniz CarPlay özellikli multimedya cihazı size sürüş sırasında ekstra kolaylıklar ve eğlence seçenekleri sunmaktadır.

 

iPhone kullanıcılarına daha güvenli bir yolculuk sunmayı amaçlayan Apple, 2016 ve üzeri model araçlarda karşımıza çıkmakta.

iPhone'nuzu kullanmadan Siri özelliği ile araç içerisinde telefon kullanmadan istediğiniz işlemleri yapabilir ve aracınızın multimedya ekranında görmenizi sağlar. Dikkatinizi yoldan ayırmadan, navigasyon özelliğini kullanabilir, çağrı cevaplayabilir, gelen mesajlarını okuyup cevaplayabilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

Telefon ; Çağrılarınızı Yanıtlayın 

Siz yolu takip ederken Siri özelliği ile gelen çağrıları cevaplayabilir, yeni aramalar yapabilir ve sesli mesajları dinleyebilirsiniz.

Harita ; Apple Harita Özelliği Multimedyanızda

Apple'ın Harita uygulamasını artık aracınızın navigasyon ekranından takip edebilirsiniz. Mailleriniz, mesajlarınız ve kişilerinizdeki adresleri kullanarak gitmek isteyebileceğiniz yerleri harita üzerinden takip edebilirsiniz. Restoran, benzin istasyonları, kafeler gibi yerleri arayabilir size en uygun yol haritasını görebilirsiniz.

Mesajlar ; Oku ve Gönder

Aracınızı daha da akıllı hale getiren Siri, telefonunuza gelen mesajları size okur ve söylediklerinizi mesaj olarak gönderir. Eller serbest şekilde mesaj alıp göndermenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Müzik ; Daha Kaliteli Müzik Deneyimi 

Aracınızdaki multimedya sistemini kullanarak iPhone'nunuzun iTunes'daki Apple Music uygulaması ve diğer farklı ses uygulamalarınızdaki tüm içerikleri dinlemeniz mümkün. Siri'ye ne dinlemek istediğinizi söylemeniz yeterli!

Apple CarPlay Nasıl Kullanılır?

Sesle denetim özelliğini aktif etmek için direksiyon üzerindeki sesle denetim düğmesine (CarPlay) basılı tutun. CarPlay uyumlu multimedya aygıtları ile iPhone telefonunuz arasındaki senkronizasyonu sağlamanız yeterli olacaktır.

Dokunmatik ekranlı aracınızda CarPlay'i dokunarak kullanabilirsiniz. Ek olarak multimedya üzerindeki tuş kombinasyonlarını ve kumanda ile birlikte kullanabilirsiniz.

CarPlay Destekleyen Araçlar

Apple, CarPlay özelliği için neredeyse tüm otomobil üreticileri ile iş birliği yapmış. 2017 yılında yaygın olarak kullanılacak olan CarPlay'in desteklediği markalar.

Acura, Audi, Bentley, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Ferrari, Ford, GMC, Vauxhall, Honda, Hyundai, KIA, Lamborghini, The Lincoln, Mercedes-Benz, Mitsubishi Motors, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda, Suzuki, Volkswagen, Volvo

 

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Son DüzenlenmeSalı, 28 Eylül 2021 06:48
Bu kategoriden diğerleri: « Can Bus Nedir ?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook