whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Kullanıma Bağlı Sigortada Telematik Teknolojisi

Kullanıma Bağlı Sigorta Nedir?

Türkiye'de henüz yeni olan kullanıma bağlı sigorta modeli, araç sürücüleri için avantaj olarak göze çarpmakta.Bu sigorta modelinde telematik teknolojilerinden faydalanarak sürücülerin aracı nasıl ve ne kadar kullandığını belirleyerek, sigorta fiyatları belirlenmektedir.

Telematik teknolojisi ile, aracın ani hızlanması, aniden fren yapması gibi uygunsuz sürüş davranışları gözlemlenerek sürücü notu oluşturulmaktadır. Oluşturulan sürücü puanınız olumlu ise sigorta priminizde ona göre %10 ile %40 arasında düşük fiyatlarda size yansımaktadır.

Kullanıma Bağlı Sigortada Telematik Teknolojisi

Telematik teknolojisi kullanıma bağlı sigortada büyük rol almakta, araç kullanım verilerini sigorta şirketinizle paylaşma ve size daha düşük maliyetli sigorta primleri çıkararak avantaj sağlamakta.

Telematik sistemleri ile araç kullırkenki sürüş notlarınız oluşturulmaktadır.

Sürüş notunuz oluşturulurken dikkat edilen hususlar;

  • Araç şehir içinde veya şehir dışında mı kullanılıyor, trafiğin yoğun olduğu yada trafiğin az olduğu bölgelerde mi kullanılıyor, riskli bölgelerde (dağlık veya haritada yol gözükmeyen bölgeler) mi kullanıldığı
  • Hafta içi mi yoksa hafta sonu mu aracın daha çok kullanıldığı ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde mi aracın daha fazla kullanıldığı,
  • Aracın gün ve saat baz alınarak kat ettği kilometre,
  • Harita üzerindeki hız sınırı uyarılarına uyum, sinyal verme , ani hızlanma ve fren yapma, viraj dönüş teknikleri baz alınarak sürücü notu oluşturulur.

Kullanıma bağlı sigorta Avrupa ülkelerinde hızlı bir şekilde yaygınlaşmakta ve önümüzde ki yıllarda ülkemizde de popüler olacağı aşikar.

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 09 Kasım 2016 08:51
Bu kategoriden diğerleri: « CarPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook