whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Navdy Araç Kontrol Bilgisayarı Türkiye'de

Navdy Nedir? Nasıl Çalışır?

Navdy bir ekran ve ana üniteden oluşmaktadır. Ekran şeffaf bir yapıda ve yolu görmenize engel olmayacak şekilde yansıma ile kullanılmaktadır. Üzerinde bir adet kamera bulunan cihaz, bu kamera üzerinden hareketlerinizi algılıyor ve sadece eliniz hareket ettirmeniz ile bir takım işlevler uygulanabiliyor.

Örneğin telefonunuza gelen çağrıyı elinizi sağa doğru sallayarak kabul edebilir veya sola sallayarak reddedebilirsiniz. Aynı şekilde bir sonraki parçaya geçebilmek için de aynı işlevleri yapabilirsiniz.

Android ve İOS mobil uygulaması bulunan Navdy, bu uygulamalar üzerinden görevleri yerine getiriyor. Yani aslında ekrana getirilecek olan bilgiler, bu uygulamalar üzerinden ayarlanıyor. Örneğin evden çıkarken gideceğiniz konumu telefondan ayarlıyorsunuz, arabaya binince Navdy ekranda direkt adres tarifi ile sizi karşılıyor. Bu arada ekrandaki menü seçenekleri arasında gezinme için direksiyona bir kumanda da ekleniyor.

OBD II Portunu da kullanıyor

Navdy, OBD II portunu da özel bir apart yardımı ile kullanabiliyor. OBD II yuvasına takılacak bir Bluetooth aparatı ile araca erişebilen cihaz, bu sayede araca dair bir çok detayı ekrana taşıyor ve komplike bir yol bilgisayarı olarak görev yapmaya hazır hale geliyor. OBD II portunun ABD üretimi araçlarda 1996, Avrupa üretimi araçlarda ise 2002 yılından bu yana standart olarak yer aldığını düşünürsek çoğu fosil yakıtlı araç ile sistemin uyumlu olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu durum Navdy’nin elektrikli araçlarda çalışamayacağı anlamına geliyor.

Birçok üçüncü taraf yazılımın bildirimlerini tanıyabilen Navdy, Facebook, slack, e-posta, WhatsApp, Twitter gibi yazılımlardan gelen bildirimleri, ekranına taşıyabiliyor veya özel kısayollar ile aksiyon verebilmenize de olanak tanıyor.

Navdy hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook