whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Adblue Nedir? Adblue Çözümü Olarak Ne Yapılır?

Otomotiv sektöründe ki güçlü firmalar artık tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinalarını Adblue sistemiyle üretebiliyor peki Adblue nedir ne işe yarar ? ,Adblue hangi araçlarda nasıl kullanılır ? ,Adblue biterse ne olur ? ve Adblue fiyatları nelerdir ?

Adblue %65 su olan bir üre çözeltisidir.
Adblue emülatör adblue sistemini keser bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emülatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez.


Dizel araçlarda yakıt yandığında egzoz gazında azot oksit, karbon oksit, hidro karbon ve partiküller oluşur. Bu gazlar çevreye ve insan sağlığına ciddi derecede zarar vermektedir. Avrupa ülkeleri çevre verilen bu zararları en aza indirmek için bazı katı kurallar getirmiştir. Örneğin; otomotiv sektörünün dev firması Mercedes euro 6 modellerinin hepsini scr sistemiyle üretiyor. Scr sisteminin temel malzemesi olan adblue su ve üre karışımı bir sıvıdır. Araca konan ayrı bir tankta depolanır ve bir boruyla egzozdan çıkan zararlı Nox gazı üzerine püskürtülür. Nox gazı parçalanarak nitrojen ve su buharına dönüşür. Nox emisyonu yüzde 90 oranında azalmış olur. Ancak bu yöntemin sakıncası her ülkede ve ülkelerin bazı bölgelerinde adblue yakıtının bulunmamasıdır.


Ağır vasıta araçları üreten firmaların Euro normları olarak bilinen kurallara uygun araçlar üretilmesi istenmiştir. Bugün geçerli olan 6 farklı euro normu bulmaktadır. Ülkemizde de euro 6 normlarına göre üretim yapılıyor. Bu araçlar adblue sistemiyle üretiliyor. Bu sistem adblue yakıtıyla çalışıyor. Adblue yakıtının olmadığı durumlar için ise Adblue iptali cihazı geliştirilmiştir. Bu cihaz aracın torktan düşmesine engel olmaktadır.

Bu cihaz araçlarda bulunan OBD soketine bağlanır. OBD soketindeki arıza sinyalleri, yakıt seviyesi bilgisayara aktarılır. OBD emülatör bu sinyalleri iptal eder, adblue sistemini devre dışı bırakır. 
Göstergedeki arıza lambalarını söndürür. Emülatör obd soketine kolayca monte edilebiliyor. Sistem devre dışı kaldığı için adblue yakıtına gerek kalmıyor, adblue arızaları ortaya çıkmıyor. 
Yeni nesil kamyon, otobüs, tır gibi ağır vasıta araçlarında SCR sistemi arızalandığında yenilemek oldukça masraflıdır. Bu nedenle sürücüler ve nakliye firmaları adblue iptalini tercih etmektedir.

Adblue yakıtı yüzde 80 lerde gösterir ve adblue alımına gerek kalmaz. Aracın çekiş gücünün ve performansının yüksek olduğunu gösterir. İptal emulatörü sayesinde aracınız daha az mazot yakar, yakıt tasarrufu sağlanır.
Adblue arızası nedeniyle yolda kalma riskiniz ortadan kalkar. Böylece zaman kaybı da yaşanmaz.


Desteklenen Araçlar

Renault Kamyonlar Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

Mercedes-Benz Kamyon Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

MAN Kamyon Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

Scania Kamyon Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

Iveco Kamyon Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

Volvo Kamyon Ve Diğer Ağır Vasıtalar;

DAF Kamyonlar Ve Diğer Ağır Vasıtalar

 

Adblue hakkında daha fazla bilgi için +90 532 111 02 30 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz, ayrıca Adblue iptal etmek için gerekli olan cihazımıza Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 01 Ağustos 2018 15:05

1 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook