< < < < < MERCEDES EURO 6 ADBLUE EMULATÖR ÇÖZÜMÜ
whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

MERCEDES EURO 6 ADBLUE EMULATÖR ÇÖZÜMÜ

Mercedes Euro 6 Adblue Emulator Mercedes Euro 6 Adblue Emulator Mercedes Euro 6 Adblue Emulator

Adblue, küresel ısınmayla birlikte dünyamızda artan hava kirliliğine engel olmak için üretilen bir yakıt türüdür. Dizel araçlar benzin ve lpg kullanan araçlara göre çevreyi daha çok kirletmektedir. Dizel araçlarda ekstra olarak kullanılan adblue, yeni nesil tüm dizel araçlarda kullanılması zorunlu olmuştur.
Bu yüzden euro 4, euro 5 ve euro 6 diye adlandırılan yeni nesil araçlar üretilirken araçlara birde adblue yakıt tankı ilave edilmektedir.ADBLUE NASIL ÇALIŞIR?
Adblue euro 4, euro 5 ve euro 6 motorlu araçlarda motorun optimizasyonu ile egzoz gazlarının SCR katalizörüne ulaşmadan önce egzoz gazı içine enjektörle püskürtülür. Egzoz sisteminde oluşan yüksek ısı Adblue katkısını amonyağa dönüştürür. Daha sonra amonyak ve karşıt nitrojen oksijenleri SCR katalizörlerine nüfuz ederken birbirleriyle reaksiyona girer ve atmosfer için zararlı olmayan iki bileşene, yani nitrojen ve su buharına dönüşür. Adblue yakıtı katkısı, insan için toksik olmayan bir kimyasal karışımdır.
Adblue, genelde araçlar üretildikten sonra yakıt deposu içerisindeki ufak bir bölmeye (1 - 1,5 lt civarında) konur ve bu yaklaşık 125.000 - 150.000 km arası sizi idare eder. Bu yakıt katkısı bittikten sonra ya da sistem arılandığı taktirde araca göre değişik olmak suretiyle bir uyarı verir. Adblue katkısının ve sistem durumunun kontrolleri genelde servis bakımlarında kontrol edilmez. Bu sebeple araçlarda sıklıkla adblue arızası ile karşılaşırlar.

ADBLUE ARIZASI ÇÖZÜMÜ
Adblue arızaları eskiden direnç kabloları ile geçici olarak giderilebiliyordu. Günümüzde ilerleyen teknoloji ile geçici çözümler artık adblue iptali cihazı adı verilen, adblue emulator ile kalıcı olarak çözülmektedir.

ADBLUE İPTAL CİHAZI NEDİR?
Adblue sistemleri canbus line hatları üzerinden motor beynine giden sinyalleri değiştiren cihaza denir. Bu emulator motor beynine adblue yakıt tankının %75 dolu ve sistemin sorunsuz olduğu sinyalini gönderir. Bu sayede araç çekişten düşmez. Bu sayede adblue arızasını tamir etmiş olursunuz.

Günümüzde en yaygın olarak Euro 6 sistemler kullanılmaktadır.
MERCEDES EURO 6 ADBLUE İPTALİ
Mercedes-Benz, 2016 yılı itibariyle kamyon ve çekici ürünlerini yeniledi. Euro 6 dünyasında yepyeni ürünler geliştirildi. Yeni Mercedes-Benz kamyon ve çekicilerde başta OM 471 olmak üzere OM 936, OM 934 ve OM 470’in de yer aldığı Euro 6 normuna uygun dört farklı motor seçeneği bulunuyor. 
Ekonomik, güçlü ve güvenilir yeni nesil motorlar, 
120.000 km’ye çıkan bakım aralıklarına bağlı olarak Euro 5 Mercedes-Benz motorlara göre bakım maliyetlerini %20 oranında düşürdükleri gibi aracın performansını da yükseltiyor. 
Yüksek motor freni performansı ve % 20 daha uzun motor ömrü sağlayan Euro 6 normundaki motorlar karbonmonoksit, azotoksitler, hidrokarbon ve partikül madde emisyon değerlerini son derece düşük değerlere çekiyor. 
Mercedes-Benz, egzoz sistemine Adblue ilavesi (SCR), motor giriş havasına eklenen soğutulmuş egzoz gazı (EGR) ve partikül filtresi (DPF) teknolojilerini birleştirerek Euro 6 normunu sağlıyor.
 

Günümüz teknolojisi ile üretilen Mercedes araçların hemen hemen hepsi Euro6 motor ve adblue sistemi kullanmaktadır. 
Fakat sürekli arızalanan adblue sistemi araçların kullanımını zorlaştırmaktadır. Mercedes Euro6 araçlar için geliştirmiş olduğumuz Mercedes Euro6 adblue emulatorler araç üzerinde kolaylıkla bağlanmakta ve adblue arızalarını geçersiz kılmaktadır. 
Mercedes EURO6 Adblue Emulatorler aşağıdaki sistemleri devre dışı bırakır;
- AdBlue sistemi (Tam)
- AdBlue NOX sensörü
- DPF sistemi
- DPF sıcaklık sensörleri
- DPF rejenerasyonu

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook