EURO 6 ARAÇLARDA ADBLUE İPTALİ
whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

EURO 6 ARAÇLARDA ADBLUE İPTALİ

Otomotiv sektöründe ki firmalar tır, otobüs, kamyon gibi ağır vasıta araçları ve iş makinelerini adblue sistemiyle üretebiliyor. Adblue  %65 su olan bir üre çözeltisidir. Adblue emulatör adblue sistemini iptal eder bu yüzden araçlar adblue sıvısını kullanmayı bırakır. Adblue emülatör cihazın başka sistemlerine asla müdahale etmez. Böylelikle araca hiçbir zararı da bulunmamaktadır.

Ağır vasıta araçları üreten firmaların Euro motorlara uygun araçlar üretilmesi istenmiştir. Bugün geçerli olan 6 farklı euro motoru bulunmaktadır. Ülkemizde de euro 6 motorlara göre üretim yapılıyor. Bu araçlar adblue sistemiyle üretiliyor. Bu sistem adblue yakıtıyla çalışıyor. Adblue yakıtının olmadığı durumlar için ise Adblue iptali cihazı geliştirilmiştir. Bu cihaz aracın torktan düşmesine engel olmaktadır.

Euro 6 motorlu araçlarda adblue arızası birtek adblue emulator ile iptal olur.  Euro 6 araçların hiçbirini emulator olmadan iptal etmemiz mümkün değildir. Sistem Euro 5 lerde ki gibidir, emulatörü araca taktıktan sonra araç adblue yakmaz, yani otomatik olarak adblue iptali gerçekleşmiş olur. Euro 5 lerde bazı araçları arıza tespit cihazı ile adblue iptali yapmamız mümkündü fakat euro 6 motorları bu işlemi gerçekleştiremiyoruz.  Bu işlemin araca hiçbir zararı yoktur. Ablue emulatoru sizlere özel verdiğimiz bağlantı şemasına göre bağlamanız gerekmektedir. Hepsinin bağlantı mantığı aslında aynıdır fakat örnek verecek olursak Daf, Mercedes gibi araç markaların bağlantısı değişebilir.  Kimi araçlarda 2 nolu  sigortayı çekiyoruz kimi araçlarda 5 nolu sigortayı çekiyoruz bu yüzden bunlar değişebilir. Bu konuda sizlere bağlantı şeması sunmaktayız. Böylece adblue emulatoru bağlamanız daha kolay olmaktadır.
Adblue yakıtı yüzde 80 lerde gösterir ve adblue alımına gerek kalmaz. Aracın çekiş gücünün ve performansının yüksek olduğunu gösterir. İptal emulatörü sayesinde aracınız daha az mazot yakar, yakıt tasarrufu sağlanır.
 Adblue arızası nedeniyle yolda kalma riskiniz ortadan kalkar. Böylece zaman kaybı da yaşanmaz.


Desteklenen Araçlar

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

2 yorum

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook