whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

ARAC ARIZA TESPİT CİHAZLARIYLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Araç Arıza Tespit Cihazı Nedir?
Her gün yenilenen ve genişleyen otomotiv sektörü ile beraber, üretilen araçlar artık ileri teknolojiye göre üretilmeye başlamıştır.

Bununla birlikte araçların tamiri için artık ustaların el ile tamir etmesi yeterli kalmamış, teknolojiye gerek duyulmuştur. Mekanik sektörden elektroniğe dönüş olması ustaların teknolojik cihaz arayışına girmesine sebep olmuştur. Oluşan arızaların giderilmesi, arızaların araç beyinlerinden silinmesi ve diğer elektronik aksama müdahale edebilen cihazlar üretilmiştir. Bu cihazlara araç arıza tespit cihazı adı verilmiştir.
Araç Arıza Tespit Cihazları Ne İşe Yarar?
Üretilen yeni nesil araçlarda oldukça fazla elektronik aksam bulunmaktadır. Aracın üzerindeki tüm bilgiler ise tek bir yerde araç beyinlerinde yani ECU’da saklanmaktadır. Aracın herhangi bir yerinde arıza oluşması durumunda bu arıza direk araç beynine iletilir. Arıza tespit cihazlarının en önemli görevi ise araç beyinlerinde ki tüm işlemleri okuyup müdahale edebilmesidir.  Hayatımıza oldukça kolaylık sağlayan bu cihazlar ile sadece birkaç dakika içerisinde araç beynine bağlanıp tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.
Araç Arıza Tespit Cihazları Nerelerde Kullanılır?
Arıza tespit cihazları isteyen herkesin satın alıp kullanabileceği ürünlerdir. Her ihtiyaca veya isteğe göre üretilen cihazlar mevcuttur. Araç tamir bakım yetkili ve özel servisleri, ekspertizler, galericiler gibi bir çok otomotiv sektörüyle ilgilenen firma bu cihazlardan bünyesinde bulundurmaktadır. Bunun dışında son kullanıcılar yani araç sahipleride kendi araçları için bu cihazlardan satın almaktadır.
Araç Arıza Tespit Cihazları Başka Neler Yapar?
Arıza tespit cihazları Binek Araçlar, hafif ticari araçlar ve Ağır Vasıta araçların hepsine müdahale edebilmektedir. Her biri için ayrı ayrı bir çok cihaz üretilmiştir. Piyasada bu cihazları üreten oldukça fazla firma vardır. Her bütçeye ve  ihtiyaca uygun birçok arıza tespit cihazı mevcuttur. Bu cihazlar ile araç üzerinde sadece arıza kodu okuma silme işlemleri dışında bir çok işlem gerçekleştirmemiz mümkündür. Bunlardan bazıları araç üzerinde adaptasyon, kalibrasyon, yağ sıfırlama, servis ışığı söndürme, enjektör kodlama, araç ecu programlama, chiptuning, egr ve dpf iptali ve daha yüzlerce işlemi gerçekleştirebilir.
Araç Arıza Tespit Cihazları Hangi Araçlar İle Uyumludur?
Arıza tespit cihazları neredeyse piyasada ki tüm araçlara müdahale etmektedir. Obd ve Obd2 soketi bulunan her araca bu cihazlarla müdahale edebilirsiniz.
Araç Arıza Tespit Cihazları Nasıl Kullanılır?
Arıza tespit cihazlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Kendinden tabletli olanlar, bilgisayarla beraber kullanılan bir çok  arıza tespit cihazı mevcuttur. Arıza tespit cihazlarında genelinde cihazı aracın obd soketine bağlayıp kolayca kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında diğerleride oldukça basit bir kullanıma sahiptir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook