VAG-COM VCDS VE BMW ENET CİHAZLARI KULLANIM VE EĞİTİMİ
whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

VAG-COM VCDS VE BMW ENET CİHAZLARI KULLANIM VE EĞİTİMİ

Nitro Group bünyesinde BMW Enet kablo ve Vag grupları için VCDS kullanımına dair eğitimler başlamıştır.


Otomobil sektörünün günden güne kendini geliştirmesi ve donanımını arttırması sayesinde teknolojiye duyulan ihtiyaç artmıştır. Bu araçlar dünyanın dört bir yanına gönderilir bu yüzden hepsinin aynı özelliklere sahip olması beklenemez. Üretim esnasında tek çeşit olarak üretilen beyinler çeşitli donanım seviyelerine ve gönderileceği ülkeye bağlı olarak konfigüre edilir. Araçların OBD soketleri üzerinden farklı cihazlar aracılığı ile bu konfigüre edilmiş beyinlerin parametreleri ve adaptasyonları değiştirilebilir.

VAG Grubu olarak bahsedilen VOLKSWAGEN,SKODA,SEAT,AUDI ve BMW araç grubuna, E-NET ve VCDS cihazları ile kodlama yapılabilmektedir. Müşteri bazlı işlevsel ve görsel olarak aracın oldukça fazla beyin fonksiyonu kodlanabilmektedir.  Bunların başlıca açılabilen özellikler şunlardır: Kontak açılışında ibrelerin sona kadar gidip gelmesi, aracı kilitleyip açmada korna ile onay sesinin aktifleştirilmesi, alarm kodlamasının yapılması, teyp ve kadranda görsel temaları değiştirebilme, modül ile yapılan Amerikan park kodlamasının parça montajı yapılmaksızın ayarlanması, Start/Stop fonksiyonun deaktif edilmesi gibi kodlamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Bu araç gruplarını kapsayan ve işlem uygulama esnasında OBD portu kullanılan programlar araçların beyin elektroniğine zarar vermesi mümkün değildir. Orijinal cihazların programlama algoritmasında aracın beyin yapısı bulunmakta olup, gönderilen kodun test işlemi öncelikle gerçekleşmektedir. Kullanıcının isteğine bağlı kişisel istekleri karşılayabilen ve çok yönlü olan bu programlar otomotiv sektöründe bulunan ve bu araçlara ait müşterileri olan tüm merkezlere gereklidir. VCDS ve E-NET programlama sistemlerinde kodlama dışında diagnostik işlemleri de yapılabilmektedir. Araçların modüllerine ait arıza okuma, arızanın hangi kilometre, hangi devir ve saatte verdiğini detaylı olarak görebilme imkanını sunar. Chiptuning uygulanan araca, araç hareket halindeyken anlık üretilen beygir/tork verilerini görebilme, motor sıcaklığı, yağ sıcaklığı gibi pek çok aracın motor bilgilerine anlık ulaşım imkanı sağlamaktadır. Bu kodlamaları ve diagnostik hizmetini diğer programlar da yapabilir ama hız, işlevsellik ve kullanım rahatlığı olarak VCDS ve E-NET üzerinden kodlanan ve kontrol edilen araçlar çok hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilmektedir.

VCDS ve E-NET kullanımı günümüzde hızla gelişip yaygınlaşmaktadır. Kablo  üreticilerinin desteği ve sürekli olarak güncelleme getirerek yeniliklere açık olması bu bağlantı tiplerini kullanmanın ne kadar doğru bir seçim olduğunu kanıtlar niteliktedir. Nitro Bilişim olarak VCDS VAG Grubu Araç programlama ve BMW E-NET programlama hakkında kablo satışı ve yazılımsal anlık destek vermeye başlamış bulunmaktayız. Sizde yeniliklere ayak uydurmak ve VAG,BMW grubuna bu programları kullanmak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi için iletişim adreslerimiz üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.


VCDS ve ENET cihazlarına dair eğitimler verilmeye bağlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi için;

05321110230
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook