whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

MERCEDES EURO6 ADBLUE EMULATOR

Adblue sistemi çevre ve hava kirliliğini önlemek üzere üretilen ve Avrupa’da kullanımı zorunlu olan bir sistemdir.

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6  olarak adlandırılan yeni model araçlara adblue yakıtı ilave edilmektedir.

ADBLUE  NASIL  ÇALIŞIR ?

Adblue Euro 4, Euro 5, Euro 6 motorlu araçlarda egzoz gazları SCR katalizörüne ulaşmadan egzoz gazı içerisine enjektör ile aktarılır. Egzoz da oluşan yüksek miktarlı ısı Adblue maddesini  gaza dönüştürür.  Sonrasında madde ve gaz birbiriyle reaksiyona girer  ve zararlı olmayan su buharına dönüşür.  Adblue genellikle araçlar üretildikten sonra yakıt deposu içerisinde ki ( 1-1,5 lt ) civarında ki bölgeye konulur . Adblue yakıtı  aracı 125.000 – 150.000 götürmektedir.  Bu yakıt bittikten sonra araca göre değişkenlik göstererek uyarı vermektedir.  Adblue maddesi  servislerde kontrol edilemez bu sebepten dolayı  araçlar da sıklıkla adblue arızası ile karşılaşılır.

ADBLUE ARIZASI NASIL ÇÖZÜLÜR  ?

Adblue arızalarının tamiri çoğu zaman mümkün değildir. Ve çoğu zaman yenisiyle değiştirilmesi gerekmektedir bu da yüksek maliyetlere neden olmaktadır. Adblue arızaları önceden direnç kabloları ile geçici olarak onarılabiliyordu. İlerleyen teknoloji ile geçici çözümler yerine adblue arıza çözümü olarak adlandırılan adblue emulator ile kalıcı olarak çözüm sunulmaktadır.

ADBLUE Arıza Çözüm CİHAZI NEDİR ?

Adblue sistemi canbus hattından motor beynine ulaşan sinyali değiştiren cihaza denmektedir. Örnek olarak; adblue emulatorü motor beynine adblue yakıtı  %75  dolu ve sistemde  arıza olmadığını göstermektedir. Bununla birlikte araç çekiçten düşmez ve adblue arızasını gidermiş olursunuz.

MERCEDES EURO 6 ADBLUE  Arıza Çözümü

Mercedes – Benz  2016 yılı  itibari ile kamyon ve çekici ürünlerini yeniledi.  Euro 6 olarak yeni  ürünler geliştirildi.  Tasarruflu, güçlü ve güvenilir yeni model araçlarda 120.000 km’ye kadar çıkan bakım aralıkları Euro 5 Mercedes – Benz motorlara göre bakım masraflarını %20’ye kadar düşürmektedir  ve  bunun yanı sıra araç performansını da arttırmaktadır. Motor freni performansını  ve  uzun motor ömrü sağlamaktadır.  Egzoz sisteminde Adblue ilavesi  (SCR),  motor girişine eklenen  soğutulmuş egzoz gazı (EGR) ve partikül  filtresi DPF () Euro6 motor  teknolojisine uygun olarak yapılmıştır.

Yeni model  Mercedes araçlarda Euro 6 motor  ve adblue sistemi kullanılmaktadır. Ve adblue sisteminin sürekli arıza vermektedir.

Sürekli arızalanan adblue sistemi araçların kullanımı zorlaştırılmıştır. Mercedes Euro 6 araçlar için üretilen Mercedes Euro 6 adblue emulatorlerin araçlara kolaylıkla bağlantısı sağlanmakta ve adblue arızaları sorunsuzca giderilmektedir.

Günümüzde en fazla Euro 6 sistemler kullanılmaktadır.

  • AdBlue Sistemi
  • AdBlue NOX sensörü
  • DPF sistemi
  • DPF sıcaklık sensörleri
  • DPF rejenerasyonu

Mercedes Euro 6 Adblue Emulatorler bu sistemleri devre dışı bırakmaktadır.  Dolayısıyla aracınız hiçbir sorun yokmuş gibi yoluna devam etmektedir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook