whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Otokar Adblue Emülatör

Adblue nedir?

Adblue ‘su bazlı üre çözeltisi’ olarak özetlenmektedir. Dizel araçlarda yakıt yandığında egzoz gazında azot oksit, karbon oksit, hidro karbon ve partiküller oluşmaktadır. 

Bu gazlar çevreye ve insan sağlığına ciddi derecede zarar vermektedir. Avrupa ülkeleri çevre verilen bu zararları en aza indirmek için bazı katı kurallar getirmiştir. Örneğin; otomotiv sektörünün dev firması Mercedes  euro 6 modellerinin hepsini scr sistemiyle üretiyor. Scr sisteminin temel malzemesi olan adblue su ve üre karışımı bir sıvıdır. Araca konan ayrı bir tankta depolanır ve bir boruyla egzozdan çıkan zararlı Nox gazı üzerine püskürtülür. Nox gazı parçalanarak nitrojen ve su buharına dönüşür. Nox emisyonu yüzde 90 oranında azalmış olur. Ancak bu yöntemin sakıncası her ülkede ve ülkelerin bazı bölgelerinde adblue yakıtının bulunmamasıdır.

Ağır vasıta araçları üreten firmaların Euro normları olarak bilinen kurallara uygun araçlar üretilmesi istenmektedir. Bugün geçerli olan 6 farklı euro normu bulmaktadır. Ülkemizde de euro 6 normlarına göre üretim yapılıyor. Bu araçlar adblue sistemiyle üretiliyor. Bu sistem adblue yakıtıyla çalışıyor. Adblue yakıtının olmadığı durumlar için ise Adblue arıza çözüm cihazı geliştirilmiştir. Bu cihaz aracın torktan düşmesine engel olmaktadır. Bu cihaz araçlarda bulunan OBD soketine bağlanır. OBD soketindeki arıza sinyalleri, yakıt seviyesi bilgisayara aktarılır. Adblue emülatör , adblue arızası çözümü getirir.Yeni nesil kamyon, otobüs, tır gibi ağır vasıta araçlarında SCR sistemi arızalandığında yenilemek oldukça masraflıdır. Bu nedenle sürücüler ve nakliye firmaları adblue arıza çözümünü tercih etmektedir.

 

Adblue yakıtı yüzde 80 lerde gösterir ve adblue alımına gerek kalmaz. Aracın çekiş gücünün ve performansının yüksek olduğunu gösterir. Adblue arıza çözümleme emülatörü sayesinde aracınız daha az mazot yakar, yakıt tasarrufu sağlanır.

Adblue arızası nedeniyle yolda kalma riskiniz ortadan kalkar. Böylece zaman kaybı da yaşanmaz.

OTOKAR ADBLUE EMULATÖRÜ , Sultan otokar araçlar üzerindeki adblue sistemini devre dışı bırakmak  için üretilmektedir. OTOKAR araçlarınızın Adblue arızasını çözebileceğiniz adblue emulatorlerine Nitro Group garantisiyle ulaşabilirsiniz.

Otokar adblue emülatorü;  sultan ,doruk,kent ve atlas modelleriyle uyumlu çalışmaktadır. 

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook