< < Beyinden Adblue Arızası Çözümü ve Emülatörler İle Adblue Arasındaki Farklar Nelerdir?
Logo
Bu sayfayı yazdır

Beyinden Adblue Arızası Çözümü ve Emülatörler İle Adblue Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde euro 6 araçlar komple dizel,  ağır vasıta, hafif ticari ve binek olmak üzere adblue sistemi ile üretilmektedir. Fakat bu sistem sıklıkla sorun çıkardığından kullanıcılara hem zaman hemde para kaybettirmektedir. Bu sebeple adblue arızalarında araçlar daha fazla ve zaman harcamak durumunda kalırlar. Bu durum iki farklı şekilde çözülür.

  1. Adblue emülatörü kullanarak;
    2.Beyinden adblue sistemini arıza çözümü gerçekleştirilmektedir

Beyinden adblue arıza çözümü nasıl yapılır?

By işlem, aracın motor kontrol ünitesinde bulunan yazılımı ecu programlama cihazıları vasıtasıyla pc ortamına indirip aracın yazılımındaki adblue ile ilgili satırları pasif edip yazılımı tekrar araca yükleyerek sağlanır. Bu işlem sonrasında aracın orijinal yazılımı ile mevcut yazılımı arasında farklar oluşur. Yazılımsal olarak sistem yok gibi davranır fakat fiziki olarak sistem işlevini sürdürür. Ve aracınızda yazılımsal olarak bir adblue sistemi olmadığından rejenerasyon işlemi ile bu fiziki ünitelerin temizliği gerçekleşmez. Bu sebeple bu ünitelerin sökülmesi gerekir. Araç rejenerasyon yapamaz ve bu işlemler sonrasında aracınız ne fiziki ne yazılımsal olarak eski haline dönemeyip euro 6 normlarını kaybeder beyinden adblue işlemi sonrası aracınız eğer servise gidip yazlım güncellemesi yapılırsa araçta tekrar adblue sistemi devreye girer adblue aktif olrak çalışmaya başlar. Fakat sökmüş olduğunuz DPF,SCR sistemleri aracı yeniden hataya ve motor korumasına düşürür.

Adblue arıza çözümü işleminin devam etmesi için aracınızın o günden sonra herhangi bir yazılım güncellemesi almaması gerekir. Buda aracınızla ilgili yapılan tüm yeniliklerden geri kalmanıza sebebiyet verir.

 

NEDEN EMULATÖR KULLANMALIYIZ?

Emülatör ile adblue çözümü şu şekilde olmaktadır : aracın can bus hattına 2 kablo ile küçük sigara kutusu büyüklüğünde bir cihazı bağlayarak adblue arızası çözüme kavuşur. Bu işlem sonrasında araç adblue sistemi yok gibi davranmaz  emülatör düzgün çalışan bir adblue sistemi varmış gibi çalışır araç normalden farksız şekilde yoluna devam edebilmektedir. Aracın yazılımında herhangi bir değişim yoktur. Aracınız normal bir adblue sistemi varmış gibi DPF ve SCR doluluğunu algılar ve rejenerasyon işlemini yapar. Emülatör söküldükten sınra aracınız eski haline döner emülatörü takmak ve sökmekte 1 dakika kadar kısa bir işlem ile yapılmaktadır. Dilediğiniz zaman eski haline çevirebilirsiniz Araç yazılımının güncellenmesi problem yaratmaz . Araç yazılımınız güncellense bile emülatörü kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

 

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Joomla Template by GavickPro.