whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

NOX ARIZASI VE ÇÖZÜMÜ

Nox sistemi euro 5 araçlarda düzenlenmeye başlayıp günümüze kadar gelen ağır vasıta araçlarda düzenli olarak kullanılan sistemdir. Bu sistem avrupada başladığı için tüm Avrupa devletlerinde kullanmak zorunludur. Bu sistem adblue sistemi ile birlikte çalışmaktadır. Sistemde 2 adet nox sensörü bulunur bunlardan biri , scr katalizörüne giren gaz ve adblue sıvısını diğeri ise cıkan scr katalizörğne gren gaz ve adblue sıvısını kontrol etmektedir.Bunlardan birinin bozulması adblue sistemindeki arızayı gösterebilir.

Nox sensörünün bozulması ve bozulması durumunda yapılabilecek işlemler?

Eğer ki nox sensörü arızalanır ve doğru değeri göstermez ise  aracınız adblue hatası verir. Arıza oluştuktan sonra aracınız direk olarak çekişten düşer, ve daha fazla yakıt yakmaya başlar.
 Bu nox sensörü aynı zamanda scr sistemi ile de ilgilidir; yani scr adblue nox birleşik sistemlerdir birinde arıza oluştuğunda tüm bu sistemler etkilenebilir hatta aracınız yolda kalabilir ve bu durumda maliyet fazlaca yükselmektedir. Bu nox sistemi arızaları için adblue emulatörler bulunmaktadır emulatör sistem ve araç beyni arasında durur ve sistemden gelen kodları hataları araç beynine iletir bu durumda nox sensörü arızalandığında adblue arıza ışıgı yanar. Gönderilen kod kontrol kutusundan araç beynine direk ulaşacaktır. Bu durumda araç çalışmayı durdurabilir ve servis ışığı yanar. Bu durumdan kurtulabilmek için aracınızı Servise götürmeniz gerekir ve arıza nox sensöründen ise bu olay oldukça maliyetli olacaktır. Bu süreç kırsal kesimlerde yaşandığında süreç daha da kötü bir hal alır. Satışta olan ve Adblue Emülatörü olarak adlandırdığımız cihaz bu gibi sorunların önüne geçerek Nox ve buna benzer bölümlerin hatalı olması durumunda hata kodunu düzenleyerek araç beynine çalışan kodu gönderecektir. Aracınız ise sistemin çalıştığını düşünerek yoluna devam edecektir. Sonuç olarak yüksek zaman ve para kaybından kurtulacak ve işinize devam edeceksiniz. Son zamanlarda aşırı derecede sıkıntılar yaşanan bu Nox sensörünün bozulması durumunda çoğu son kullanıcı zorluklar yaşamaktadır. Bu ve bunun gibi durumlardan kurtulmak için Adblue Emülatörleri sizin her zaman yanındadır.  

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook