whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Adblue Emülatör Nedir ve Nasıl Çalışır?

Adblue emülatör %33’ü arıtılmış üreden oluşan ve şeffaf, dizel yakıt kullanan ağır vasıta araçların oluşturduğu Nox gazını kimyasal olarak en aza indirgeyen bir maddedir.


Araçlarda Scr; katolizatörlerinin ürettiği gazları arındırmak ve dizel yakıt kullanan ağır vasıta araçların oluşturduğu zararlı gaz salınımını azaltmak için kullanılır.
Scr; açığa çıkan zararlı gazları nitrojen ve suya dönüştürür böylelikle doğaya zarar vermemiş olur.
Araçlardaki Scr de kullanılan Adblue çevreye faydalıdır, fakat araçlar için olumsuz etkileri bulunmaktadır; bunlar çeşitli araç arızaları, maliyet ve araç performansının düşmesi gibi sorunlardır. Adblue deposunda oluşabilecek en ufak arıza bile Scr sistemine zarar verebilmektedir.  Bu sebeple araçlar için oldukça yüksek maliyetli zararlar doğurabilmektedir.
Bu gibi durumlar için araçlarda Adblue arızaçözümü üretilmiştir. Adblue sisteminin arıza çözümü aracın adblue tüketimini durdurur.
Adblue sistemi devre dışı kaldığı zaman kontrol ünitesine herhangi bir uyarı gitmez. Böylelikle araç Adblue varmışçasına çalışmasına devam eder. Aynı zamanda aracınızın performansı düşmez ve çekiş gücü artar.
Adblue arıza çözümleme için  üretilen emülatörler; araç marka modellerine göre ayrılmıştır. Modele göre satın alınıp bağlantı şemalarına göre monte edildiği taktirde Scr sistemi ve bileşenlerinin kontrolünü ele alır.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook