whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Man Adblue Arızası Çözümleme

Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 motorlu araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedirler.  Man marka kamyon,otobüs, tır ve diğer ağır vasıta araçlar Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi Adblue yakıtı kullanan tank ve püskürtücüden oluşan sistemdir. 

Adblue yakıtı araçtan çıkan Azot Oksit (NO, zehirli) gazların zararsız hale gelmesini sağlamaktadır. Bunun asıl amacı küresel ısınmayı ve çevre kirliliğini önlemek içindir. Hava kirliliğine yol açan bu zararlı nitric gazlarının dağılması ağır vasıta araç gruplarında oldukça fazladır.  Bu nedenden dolayı Avrupa da dizel yakıtlı araçlarda Adblue kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Man otobüs, kamyon ve tırlar ağır yük ile veya yolcu ile yola çıkmaktadırlar. Adblue arızası oluştuğu zaman araç devirden düşer ve düşük performans ile fazla yakıt tüketmeye başlar ve zaman ve para kaybına neden olur.

Hava sıcaklığı -10°C(+14°F)’nin altında olan ülkelerde araçta bir süre çalışmadığında Adblue sıvısı donar ve aracın devirsiz çalışmasına sebep olur. Bu tür durumlarda ise Adblue sistemi zarar görmektedir. Araç da teşhis sistemi vardır ve bu sistemde DTC hata kodu meydana gelecektir. DTC hataları güç kaybına veya katalitik konvertörün ısınmasına neden olur. Bu durum yaşanması zaman ve maddi kaybına neden olur. Bu tür durumlar da Adblue Emülatörü modülü kullanılır ve güç kaybı olmadan aracınız  Adblue sistemi sorunsuz çalışıyormuş gibi yoluna devam eder.

Man adblue Emulatör cihazı araçtaki Adblue sistemini elektronik olarak yok sayar ve herhangi bir güç kaybı olmayacak şekilde çalışır. Adblue emulatör araçtaki elektronik sistemi etkilemeden çalışır ve Adblue sıvısının kullanılmasını engeller böylelikle Adblue sisteminin maliyetinden kurtulmuş olursunuz. Man Adblue Emulatör araçlarda 2 şekilde kullanılmaktadır. Araçların modellerine bağlı olarak değişmesiyle birlikte OBD2 girişine veya canbus sistemine monte ederek kullanılmaktadır.

Araçta   Man Adblue Emulatörü Avrupa da dahil olmak üzere her yerde bir problem ile karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Adblue Emulatörü istediğiniz zaman hızlı ve kolay bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Adblue emulatörü devre dışı bıraktığınız zaman araç Adblue sıvısını kullanır. Adblue emulatörün güzel tarafı ise bu sistemi istediğiniz zaman devreye girdirip istediğiniz zaman devre dışı bırakmanızdır.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook