whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Adblue arızası ve çözümü

 

Adblue günümüzde ağır ve ticari araçlarda kullanılan yakıt olmayan sıvıdır.  Kullanım amacı yakıtın çevreye verdiği CO₂ salınımını en aza indirmektir.  İçerisinde maddeler sayesinde egzosta belirli miktarlarda bırakılarak egzoz gazının reaksiyon oluşması sağlanır.

Adblue sistemleri günümüz teknolojisinin yüksek olmasına rağmen halen çalışma prensibi düzen sağlanamamıştır. Sıfır araçlarda dahi bir süre sonra arıza yapma olasılığı çok yüksektir.  Bu sistemi kullanan kişilerin çok daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Adblue sistemi AB ülkelerinde zorunlu olarak kullanılıyor olsa bile halen adblue sıvısı temin etme çok zordur. Bu sistemde adblue pompası bulunmaktadır. Bu pompa sayesinde düzenli olarak belirli miktarlarda egzoz a sıvı gönderilir. Bu pompalar hassas olduğu için adblue kalitesi de çok önemlidir. Bu sıvının bulunması zor olduğu için kaliteli sıvı bulmak da çok zor. Bu sistemde en çok arıza yapan parça adblue pompasıdır. Ve bu pompanın bozulması durumunda sıvı egzoz a ulaşamadığı için filtreler de kuruyacaktır. Sonuç olarak adblue sistemi komple arızalanmış olarak. Filtreler arızalanması ile araç beyni size bilgi ekranından adblue arızası verecek ve aracınız yolda kalmış olabilecek. Bu sistemin servis de yaptıracak olsak yüklü bir masraf ödeyebilirsiniz. Sistemin düzenli hale gelmediği için ağır vasıta sürücüleri bu sisteme hep bir çözüm aramaktadır.  Bu sistemde arıza giderilmesi her şekilde yüksek paralara değmektedir. Arızanın giderilmesi için sıfır sistem veya tamir yapılabilirmektedir

 

                Adblue sistemleri aslında araca fazla bir avantajı olmadığı gibi bozulma ve arıza yapma olasılığı yüksektir. Bu yüzden ağır ve ticari araç kullanıcıları çözüm odaklı farklı ürünler denemektedir. Bu ürünler direk olarak firmamız tarafından geliştirmiş olduğu Adblue emülatörleridir. Bu emülatörler aracın beyni ile iletişim kurarak sistemin düzenli çalıştığı bilgisini gönderir. Aynı zamanda adblue sıvısının depoda bulunduğunu da gönderir. Bu sebeple sistem devamlı çalışır olarak görünecektir. Adblue sıvısı kalitesiz olsa dahi araç beyni bunu emülatör sayesinde kaliteli sıvı olarak görecektir. Ağır vasıta üreten bütün firma araçlarında bu adblue emülatörleri kullanılabilir. Kullanımı kolay ve sorunsuzdur, bu emulatörlerin birçok ülke ile doğrudan satışı da yapmaktadır.   Artık bu ürün ile yolda kalma ve adblue sıvısı aramaya gerek kalmadan yolunuza devam edebilirsiniz. Adblue emülatörleri sayesinde zaman ve para kaybınız olmayarak yüzünüz hep gülecektir. Büyük paralar ödeyerek aynı şeyi tekrar tekrar yaşamak yerine Nitro Adblue emülatörleri ile yolunuza sorunsuz ve güven içerisinde gidebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook