whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Mercedes Adblue Arızasının Çözümü

Küresel ısınma ile birlikte dünyada ava kirliliği gitgide artmaktadır. Adblue araçların yakıtlarındaki zararlı gazları biraz da  olsa önlemek için üretilmiş bir sıvıdır özellikle dizel araçlar benzin ve Lpgli araçlara göre hava kirliliğine daha fazla yol açmaktadır bu sebeple euro 4 euro 5 euro 6 araçlar artık adblue sistemi ile birlikte üretilmektedir.

Adblue sisteminin kendine ayrı olarak kullanılan bir deposu vardır oradan alınır saklanır ve kullanılır.

 Mercedes araçlarda adblue sisteminin çalışma mekanizması şöyledir:  EURO 4 ve EURO 5 motorlu araçlarda egzoz gazlarının SCR katalizörüne ulaşmadan önce egzoz gazı içine enjektörle püskürtülür. Egzoz sisteminde oluşan yüksek ısı AdBlue katkısını amonyağa dönüştürür. Daha sonra amonyak ve karşıt nitrojen oksijenleri SCR katalizörlerine nüfuz ederken birbirleriyle reaksiyona girer ve atmosfer için zararlı olmayan iki bileşene, yani nitrojen ve su buharına dönüşür.

Türkiye’de adblue tüketimi diğer ülkelere nazaran daha zordur. Adblue sıvısı bittiğinde yada sistemde arıza olduğunda  araç ya durur  yada  %30dan fazla verimi  düşer  bu sebeple performans düşer onarım için genelde fazla paralar ödenir ve zaman kaybı yaşanır. Bunları önlemek için üretilen emülatörler  araç için performans kaybını sizler için para va zaman kaybını önlemektedir ilerleyen teknoloji sayesinde Mercedes Scania, DAF– AdBlue emulatör adı verilen cihazlar çok kolay bir şekilde ayrıca uygun ve anında sistemi geçersiz kılar, AdBlue sıvı kullanımını durdurur. Mercedes AdBlue Emülatör herhangi bir güç kaybına neden olmaz, panelde veya tanı sisteminde herhangi bir uyarı olmayacak şekilde uygulanır. AdBlue sistemi elektronik olarak geçersiz kılar.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook