whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Scr Nedir?

Özel Scr Nedir?

       Scr sistemleri çoğunlukla  ağır vasıta araçlarında kullanılan teknolojidir. Bu teknoloji araç çalışmaya başladığında aktif duruma geçerek aracın yakmış olduğu ve dışarı atılan egzoz emisyonunu en aza indirmek için kullanılır.

Bu sistem dediğimiz gibi ağır vasıta araçlarında kullanılmaktadır. Euro 6 teknolojisinin aktif olarak kullanıldığı bu sistem şuan hala kullanımında sıkıntılar yaşanmaktadır.

Fotoğraftaki gibi motor kısmından gelen egzoz gazı ile amonyak in tepkime reaksiyonuna giriş yeridir.

Scr Arızası ve Çözümleri

          Scr teknolojisinin kullanımı doğaya yani çevreye katkısı vardır. Bu sistemle çevre ağır vasıta araçlarının emisyon değeri düşürüldüğü için daha az kirlenmektedir. Fakat bu ürünün bozulma durumunda araçla devamlı iletişim sağladığı için bazı sıkıntılar yaşanacaktır.

Bu sıkıntılardan biri ve en önemlisi araç beyninden gelen verilerin eşleşememesinden kaynaklı olan ve aracın servis arızası göstermesidir. Scr sisteminin bozulması ile araç pasif hale gelebilir. Bu gibi durumlarda acilen servise götürülmesi gerekmektedir. Bu durum son kullanıcılar için olumsuz bir durumdur. Bozulduğu andan itibaren diğer araç parçaları ile de aynı anda iletişim sağladığı için diğer parçalara da zararı bulunmaktadır.

Scr katalizörü Adblue pompası ve Adblue sistemi ile birlikte çalıştığı için Adblue sistemini de bozabilir. Bu sistemin çözümü ise adblue emulatörlerdir. Adblue Emülatörleri, aracınızda bozulan SCR Katalizörünü araç beynine gönderilen verileri kontrol ederek düzenlemede bulunur. Bu düzenleme ile aracınızda başka parçaların(kısımların) bozulmasını önlemiş olur. Scr katalizörünün bozulması durumunda aktif olan Adblue Emülatörü Scr sisteminin kodlarını sağlam olarak araç beynine göndermektedir. Araç beynine gönderilen kod doğrultusunda aracınız yoluna devam edecektir. Çözüm odaklı olan Adblue Emülatörleri kullanıcılar için geliştirmiştir. Her çeşit araca göre geliştirilen bu ürün araçlarınıza kolayca montaj edilir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook