DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI
whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI

                                                                                  

DEUTZ TRAKTÖR ADBLUE SİSTEMİNİN KAPATILMASI

AdBlue sistemi dizel motorların çevreye verdiği zararları azaltmak amacıyla Avrupa Birliği tarafından üretilmiştir. SCR sistemi olarak bilinen seçici katalizör indirgemesi olarak kullanılır. AdBlue SCR yoluyla egzoz gazını suya, zararsız azota dönüştüren toksit olmayan bir sistemdir.  AdBlue, SCR içerisinde ki egzoz gazına ilave edilir ve yüksek sıcaklık olduğu zaman amonyağa dönüşür ve egzoz gazının içerisinde ki azot oksit ile reaksiyona giriş yapar.

Bu sistem çevre kirliliği için iyi bir sistem olsa da eksik yanları da vardır. AdBlue aslında motor gücünde düşme yaratır. SCR sistemlerinin hasar görme olasılığı oldukça fazladır ve SCR onarımı oldukça maliyetlidir. AdBlue çözeltisindeki safsızlıklar SCR sistemine kolay bir şekilde zarar verebilir. Sürücü AdBlue yakıtının yeterli miktarda olduğundan emin olmalıdır. Çünkü AdBlue sıvısı biter ise aracın performansında %30’a kadar düşme yaşanır.  AdBlue sisteminin zorunlu olmadığı ülkeler de AdBlue yakıtını bulmakta zorlanabilirsiniz.

Deutz marka traktörlerde de adblue sistemi bulunmaktadır.  Ve bu sistem arıza verdiğinde ya da adblue sıvısı bittiğinde araç çekişten düşmekte ve büyük sıkıntılara sebep olmaktadır.

Deutz AdBlue Emulatörü araca 2 saat içerisinde kurabilirsiniz. Motorun AdBlue sistemini, panel ışıklarını ve teşhis sistemini tamamen devre dışı bırakır. Küçük bir cihazdır. AdBlue sistemini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. AdBlue Emulatör ile aracınızından hem tam performans elde edersiniz hemde maliyetlerini düşürebilirsiniz.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook