ADBLUE SIVISI NEDİR NE İŞE YARAR NERELERDE KULLANILIR ?
whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

ADBLUE SIVISI NEDİR NE İŞE YARAR NERELERDE KULLANILIR ?

Özel ADBLUE SIVISI NEDİR NE İŞE YARAR NERELERDE KULLANILIR ?

ADBLUE SIVISI NEDİR? NE İŞE YARAR? NERELERDE KULLANILIR ?

 

AdBlue sıvısı , aynı zamanda Dizel Egzoz Yakıt olarak da bilinmektedir, üre ve deiyonize su ile yapılan sulu bir üre çözeltisidir. 

 DEF, dizel motorun dizel egzoz emisyonlarındaki nitrojen konsantrasyonunu düşürmek için seçici katalitik indirgeme (SCR) için bir sarf malzemesi olarak kullanılmaktadır. ABblue egzoz gazı çevreye zararsız olan helyum ve suya dönüştürmektedir.

Bu sistem Ford Cargo, Mercedes Axor-Actros, Man, Scania, Daf, Volvo, Iveco, Otokar, BMC ve Cummins gibi büyük şirketler tarafından kullanılmaktadır. Alman Otomotiv Sanayii Derneği (VDA) AUS 32 için Adblue ticari markasını tescil ettirmiştir. AdBlue olmadan, bir motor 4, 5 veya 6. sınıflarda olamaz. Özellikle Avrupa Birliği ülkeleri için zorunludur.  Artık  binek otomobilleri için Mercedes-Benz ve Volkswagen tarafından test edilmektedir.

Üre çözeltisindeki kimyasal kirlilikler SCR sistemlerine zarar verebilir, bu nedenle çözücü demineralize sudur. SCR sisteminin onarımı çok pahalıdır ve düzenli bakım gerektirmektedir.

 Enjeksiyon oranı, spesifik tedavi sonrası sisteme bağlıdır, ancak tipik olarak dizel tüketimi hacminin% 2-6'sı kadardır. Bu düşük dozajlama oranı, uzun sıvı dolum aralıklarını garanti eder ve tankın boyutunu en aza indirir (ve müteakip araç ambalaj alanına müdahale eder). Bir elektronik kontrol ünitesi, motorun çalışma sıcaklığı ve hızı gibi parametrelere göre sıvı ilavesini ayarlar.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook