whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Scania Araçta Adblue Arızası Çözümleme

                                                                               

 

SCANİA ARAÇTA ADBLUE ARIZASI ÇÖZÜMLEME

Avrupa standartları gereği motorlu araçlar için getirilen Scania marka otobüs, kamyon, tır ve diğer ağır vasıta araçları Adblue sistemi ile üretilmektedir. Adblue sistemi püskürtücü ve tanktan oluşur ve Adblue yakıtı kullanılır.

Adblue yakıtı araç içerisinden çıkan zehirli gazların zararsız hale gelmesini sağlar. Bunun amacı ise küresel ısınmayı ve çevre kirliliğini önlemektedir. Ağır vasıta araçların zehirli gaz salınımı küresel ısınmaya ve hava kirliliğine yol açan en önemli faktördür. Avrupa ülkeleri dizel yakıtlı araçlarda Adblue kullanımını zorunlu hale getirmiştir. Adblue yakıtı her yerde bulunmadığı için Scania Adblue çözümleme zorunlu tutulmuştur. Scania otobüs, tır ve kamyonları ağır yük ve yolcu ile yola çıkmalarından dolayı Adblue tükendiği zaman çeşitli sıkıntılar yaşanmaktadır.

Bazı ülkelerde Abblue sistemi size sıkıntı yaratabilir.  Hava sıcaklığı sürekli -10°C’nin altındaysa, aracınızı çalıştırdığınız zaman Adblue sıvısı donar. Bu tür durumlarda Adblue sistemi zarar görür. Aracın teşhis sisteminde DTC hata kodu meydana gelir. DTC hatası güç kaybına ve konvertörün ısınmasına neden olur. Bu işlemin gerçekleşmesi de zaman ve para kaybına neden olur. Bu tür durumlarda Adblue Emulatörü kullandığınız zaman herhangi bir güç kaybı olmaz ve araçta ki Adblue sisteminin arızasını çözmüş olursunuz.

Scania Adblue Emulatör cihazı araçtaki Adblue sistemini elektronik olarak yok sayar ve herhangi bir güç kaybına neden olmaz, araçta herhangi bir uyarı olmayacak şekilde çalışır. Adblue Emulatörü aracın üzerinde ki başka bir elektronik sisteme etki etmez ve Adblue sıvısının kullanılması durdurulur böylelikle Adblue sisteminin maliyetinden de kurtulmuş olursunuz.

Scania Adblue Emulatörü Avrupa’da hiçbir problem ile karşılaşmadan kullanabilirsiniz. Adblue Emulatörü kısa süre içerisinde istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Adblue Emulatörü devre dışı bıraktığınız zaman aracınız Adblue sıvısını kullanmaya başlar. Adblue emulatörü geri söktüğünüzde aracınız eski haline gelecektir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook