whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

Iveco Euro 5 Araçta Adblue Emülatör Sistemi

                                                                

 

Araçların çevreye verdiği zararları en aza indirmek amaçlı egzoz sistemleri geliştirilmiştir.

Adblue sisteminin kullanılması bu sistemlerden bir tanesidir. Adblue sıvısının kullanımı üretildiği zamandan beri artış göstermektedir. Avrupa Ülkelerin de kullanılan Euro 5 standartı olduktan sonra Adblue kullanımı zorunlu tutulmuştur. İtalya merkezli otobüs, kamyon, tır ve dizel motor üreticisi olan İveco ürettiği araçlar da Adblue sistemini kullanmaktadır. Adblue sistemi kullanılan araçlar Euro 5 standardına uygun olarak Nitrojen Oksit (NOx) değerine ulaşır. İveco markası Euro 5 standardına uygun olması için üretmiş olduğu İveco tır,kamyon, ve Iveco otobüslerinde SCR sistemini kullanmaktadır.  Adblue sistemi SCR sisteminin son parçasıdır.

Adblue Avrupa da zorunlu olduğu için en çok Avrupa da kullanılmaktadır. Avrupa çevresindeki ülkelerden bu sistemden etkilenmektedir. Adblue sistemini kullamayan ülkeler de mevcuttur ve bu ülkeler Adblue sisteminin bir çok problemi ile karşılaşırlar. Adblue yakıt deposu ayrı olduğu için Adblue sıvısı  mazotla temas etmez. Adblue sistemi sadece egzoz gazını arındırmak için için kullanılmaktadır. Adblue yakıtı Iveco marka araçlar da yakıt performansına hiçbir etkisi yoktur. Adblue deposunda Adblue sıvısı kalmaz ise aracın performansı düşer. Araç performanstan düştüğü zaman araç yavaşlar ve yükü çekemediği için çalışmaz. Adblue sistemi adblue emulatör ile arıza çözümleme işlemi ile araç beyni Adblue sistemini çalışır olarak görür ve performans kaybı yaşanmaz.

Adblue emulatörün Iveco araçlara hiçbir zararı yoktur. Iveco Euro 5 uyumlu Adblue sistemleri, Iveco Euro 5 adblue arızası çözümleme cihazı ile araç motor beynine monte edilerek arıza çözülür. Araçta Adblue çözümleme yapıldığı zaman Adblue sıvısının azalması araçta problem oluşturmaz ve Adblue sisteminin kapatıldığı zaman araçta hiçbir problem oluşturmaz.

Iveco Euro 5  Adblue Emülatörü kullandığınız zaman aşağıda belirtilen hiçbir problem ile karşılaşmazsınız.

  • Iveco araçta dozaj pompası devre dışı kalır.
  • Sıcaklık sensörleri kapanır ve herhangi bir uyarı verilmez.
  • DPF devre dışı kalır.
  • Sistem kurtarma filtresi için yakıt enjeksiyonu kapanır.
  • Nox sensörü devre dışı kalır.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook