< < NOX SENSÖR ÇÖZÜMLENMESİ
whatsapp+905301518014

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

NOX SENSÖR ÇÖZÜMLENMESİ

                                                                                             

 NOX Sensörü, Lambda Sensörü olarak da bilinebilir ve egzoz gazın iç kısmındaki oksijeni algıyalan motor ECU’suna bilgi veren bir sensördür. SCR, seçiçi katalitik indirgeme sisteminden önce yerleştirilir.

Yeni nesil araçlarda iki Lambda sensörü mevcuttur.  Malzeme birikimi zaman geçtikce sensörün hassasiyetini düşürebilir kimi zaman kopmasına bile neden olmaktadır.  Sensörün hassasiyeti azaldığı zaman ya da koptuğu zaman motor ECU’su  hatalı olarak geri bildirim alır veya hiç bildirim almayabilir. ECU hatalı olduğu zaman motor performansı azalır ve yakıt tüketimi artar.

Ucuz yakıt veya araç üreticisi tarafından kullanılmasını istenmeyen yakıtlar bunlara neden olmaktadır. NOX sensörünü tamir etmek ya da değiştirmek oldukça maliyetlidir. NOX sensör sistemini araçtan iptal ederseniz eğer onarım masrafından ve yakıt tüketiminden tasarruf etmiş olursunuz. Araç ECU’su NOx sensör sistemini kaldırmak için modifiye edilir  ve NOx sensörün kendisi de araçtan çıkartılabilir.

Nox sensörünü devre dışı bırakmak için adblue emulatörleri kullanılmaktadır. Kendi üretimimiz olan adblue çözümü sunan emulatörlerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook