whatsapp+90532 111 02 30

Çağrı Merkezi: 0850 755 0230 

 

CarPlay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple CarPlay Nedir?

Apple'ın binek araçlar için geliştirmiş olduğu yardımcı pilot görevi gören gelişmiş bir multimedya teknolojisi demek doğru olur. iPhone'nunuz ile senkronize edeceğiniz CarPlay özellikli multimedya cihazı size sürüş sırasında ekstra kolaylıklar ve eğlence seçenekleri sunmaktadır.

 

Devamını oku...

Can Bus Nedir ?

Can bus nedir , modbus nedir , canbus nedir , canbus ne demek , canbus led nedir , can haberleşme ve can bus decoder hakkıda detaylı bilgiler.CANBus Bosch'un otomotiv için geliştirdiği haberleşme standardıdır.Araç üzerindeki beyinler ve sensörler arasındaki iletişimi sağlar.Günümüzde sadece otomotiv sektörü değil, diğer endüstriyel alanlarda da yaygın olarak kullanılan haberleşme protokolüdür.Açılımı “Controller Area Network Bus” olan yani “Kontrol Alan Ağı Veri Yolu”dur.

Devamını oku...

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yağmur Sensörü Nedir? Nasıl Çalışır?

Yeni model ve üst segment araçlarda bulunan yağmur sensörü siz seyir halindeyken yağmur yağmaya başlaması durumunda otomatik olarak silecekleri çalıştıran bir mekanizmadır. Aracınızın ön camı üzerine düşen yağmur damlalarını algılayan yağmur sensörü, sileceklerinizin sizin kontrolünüze gerek duymadan tüm yolculuk boyunca gerekli seviyede çalışmasını sağlar.

Devamını oku...

Park Sensörü Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Park Sensörü Nedir?
Aracınız ile park edeceğiniz esnada aracın etrafındaki nesneleri algılayan ve araç içerisinde sürücüye sinyal sesi ile nesnelerin uzaklık konumunu bildiren sisteme park sensörü denir.

Devamını oku...

Adaptive Cruise Control Nedir? Adaptif Hız Sabitleyici Nasıl Çalışır?

Adaptive Cruise Control nedir, ne demek ?

Bilinen adıyla ACC; adaptif cruise control, radar hız kontrol sistemi, trafiğe duyarlı cruise control veya dinamik radar cruise control olarak da adlandırılır, araç hızını otomatik olarak ayarlayan ve öndeki araçlardan güvenli bir mesafeyi korumak için opsiyonel bir cruise control sistemidir.Adaptive Cruise Control (Adaptif Hız Sabitleme) sistemi için cruise control sisteminin geliştirilmiş bir teknolojisi diyebiliriz. Uzun yolculuklarda aracımız belirlediğimiz bir hıza sabitleyerek yolculuğa devam etmemizi sağlayan cruise control sistemine ek özellikler içerir. 120 km/s hız ile yolculuk yaptığımızı varsayalım, adaptif hız sabitleme sistemi takip ettiğimiz şerit üzerinde aracımızın önünde 100 km/s hız ile gitmekte olan taşıtı fark eder ve aracımızın hızını takip mesafesini koruyacak kadar düşürür.

Adaptive Cruise Control nasıl kullanılır ?

Bosch'un geliştirdiği bu sistem araç önünde yer alan ve yaklaşık 200 'm lik bir mesafeyi sürekli olarak tarayan bir radar ile gerçekleştirilir. Gaz pedalına veya frene basılması durumunda ise adaptif hız sabitleme devre dışı kalır ve araç tamamen sürücünün kontrolü altına girer.Adaptive Cruise Control taktırmak için gerekli olan Adaptive Cruise Control fiyatı 1000 - 100 dolar arası değişmektedir.

Follow To Stop Özelliği

Adaptif hız sabitleme özelliği araçtan araca farklılık göstermektedir.30 km/s hız üzerinde aktif olan sistemlerin yanı sıra 0 km/s hızda iken aracınızda adaptif hız sabitleme özelliği aktif duruma getirebildiğiniz araçlar bulunmakta. Bu özellik ise takip etmekte olduğunuz araçların trafikte dur-kalk yaptığında sizinde dur-kalk yapmanıza imkan sağlar.

Adaptive Cruise Control Güvenli midir?

Araç içerisinde ki güvenliğimizi sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan bu teknoloji, yolcular için yüksek ölçüde güvenlik sağlar. Adaptif hız sabitleme sistemi bulunmayan araçlara göre bu sistemin daha güvenli olduğunu ve ek olarak bize sağladığı konforu göz ardı edemeyiz.

Adaptive Cruise Control Hangi Araçlarda Var ? 

Adaptive Cruise Control olan araçlar (arabalar) konusuna gelecek olursak çoğu araçta ACC olmadığı düşünüldüğünde günümüze bile ACC baya lükse girmekte , premium denen çoğu markada ACC opsiyon(isteğe bağlı) olarak gelmektedir.

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

Devamını oku...

Kör Nokta Algılama Sensörü

Kör Nokta Algılama Sensörü nedir ? Ne işe yarar ?

Kullanmakta olduğumuz otomobillerimizin yan dikiz aynaları her şeyi göstermeyebiliyor, araçların arkasında bulunan kör noktaları göremediğimiz zaman ise kaza yapılması kaçınılmaz oluyor. Şerit değiştirmeden önce değiştireceğimiz yöndeki aynaya bakmamız ve daha sonrasında şeridi değiştirmemiz gerekir, aynaya baksak bile kör noktada olacak aracı göremediğimiz olur.Kör nokta algılama sensörü ise tamda bu noktada devreye girer.

Devamını oku...

Arıza Tespit Cihazı Tamiri Bakımı Onarımı ve Kurulumları

 

Nitro Bilişim teknik servis hizmetleri olarak 2008 yılından günümüze kadar olan tecrübemiz ile arıza tespit cihazları sınıfındaki tüm ürünlerin tamir bakım onarım ve kurulumlarını yapmaktayız.

Devamını oku...

Oto Ekspertiz Cihazları

OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Alacağınız 2. el araçların ekspertizini yapabilmek için yeni teknoloji ile donatılmış oto ekspertiz cihazları ile tam ve doğru rapor almak aracın gerek kaporta aksamı gerekse elektronik aksamını test etmek ve incelemek mümkündür.Alacağınız aracın daha önce bir problemi olup olmadığını bilmek alım aşamasında en önemli faktördür. Doğru yapılmış bir araç ekspertizi aracın piyasadaki değerini bulmanıza yardımcı olur. Araç alırken önemli olan oto ekspertiz sonuçlarıdır.  Bunun için de doğru bir cihazla doğru işlem yapmak önemlidir. Oto ekspertiz cihazlarıyla birlikte araçların elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç hakkında bilgi sahibi olabilir, araç üzerinde bir hata varsa bunu kolaylıkla görebiliriz. Aynı zamanda oto ekspertizlerde orjinal km tespiti yapmak da mümkündür.

Autel MX808 Arıza Tespit Cihazı İle Araçlarda Orijinal Kilometre Tespiti

İkinci el araç alımında tercih ettiğimiz özeliklerden biri de aracın düşük kilometreli olmasıdır. Araç kullanıcılarının alım satım işlemlerinde genel olarak karşılaştığı en büyük problemlerden biri araçların orijinal kilometrelerinde oynama yapılması ve kilometrelerin düşürülmesidir. Araç alırken buna dikkat etmeli; aldığımız aracın kilometresinin orijinal olup olmadığını tespit ettirmeli, kilometre dolandırıcılığına maruz kalmamalıyız.

Aracımızın kilometresi orijinal mi değil mi nasıl öğreniriz ?

Artık birçok araç üreticisi km bilgilerini sadece göstergeye değil abs, şanzıman ve motor beynine de yazıyor. Yani aracın kilometre bilgisi gösterge ekranında düşürülmüş olsa bile orijinal kilometresini abs beyni, şanzıman beyni ya da motor beyninden görüntüleme imkanını bulabiliyoruz.

Oto ekspertizler ve oto galeriler araçların orijinal kilometresini tespit edebilir mi?

Profesyonel bir arıza tespit cihazı ile sağlıklı bir kilometre tespiti yapabilir, araç kilometresinin orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Elinde uygun arıza tespit cihazı bulunan oto galeriler oto ekspertizler orijinal kilometre tespitini rahat bir şekilde yapabilir.

Kilometresi düşürülmüş araçlara nasıl müdahele edilir?

Autel firmasının ürettiği Maxicheck MX808 arıza tespit cihazı ile üzerinde oynama yapılmış, düşürülmüş kilometrelerin tespitini yapabilirsiniz. Darbelere karşı dayanıklılığı, ergonomik yapısı, 4.4. android işlemcili tableti ile bu cihaz kullanıcılarına oto galeri ve ekspertizlerine birçok alanda işlevsellik kazandırıyor. Ömür boyu ücretsiz güncellemesi bulunan ve fiyat performans açısından en ucuz arıza tespit cihazı olan Autel MX808 ile arıza kodu okuma ve silme, adaptasyon kalibrasyon, canlı veri okuma, servis ve yağ bakım ışıklarını söndürme, dpf rejenerasyonu  gibi işlemlerin yanında araçların orijinal kilometre tespitini yapabilirsiniz.

Kendinden tabletli MX808 cihazını bir kablo yardımı ile aracınıza bağlayıp cihazın elektronik kontrol ünitesinde gösterilen verilerden aracın gösterge panelindeki kilometrenin düşürülüp düşürülmediğini görebilir, orijinal kilometrenin raporunu alabilirsiniz. Bu özelliği ile Autel MX808 oto ekspertizlerde oto galerilerde en çok tercih edilen test ekipmanları arasında yer alıyor.

 

Bu ve bunun gibi daha bir çok ürün hakkında bilgi almak için; 

Nitro Bilişim Web Sitemizi ve 0532 111 02 30 Whatsapp İletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

Bülten

Bültenimize kaydolarak yeni ürün ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz

Giriş Yap or Kayıt Ol

fb iconLog in with Facebook